Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Mały zlot „zwiedzaczy”

Miniony weekend upłynął członkom Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków oraz Stowarzyszenia Historycznego „Sudety” na zwiedzaniu. Dwudziestojednoosobowa grupa  odwiedziła Kamienną Górę.

Tym razem celem spotkania nie było sprzątanie starego zamczyska, a zwiedzanie kompleksu Arado i innych kamiennogórskich podziemi. Podziemne kompleksy zostały wykute w skale przez więźniów obozu Gross-Rosen oraz przez robotników przymusowych, między innymi po to, by docelowo umieścić w nich biura projektowe i fabryki produkujące najnowocześniejsze konstrukcje lotnicze i broń.

W tym czasie Kamienna Góra była jednym z centrów technologicznych niemieckiego przemysłu lotniczego – w byłych fabrykach włókienniczych umieszczono między innymi biuro projektowe firmy Arado.

Po zakończeniu zwiedzania przyszła pora na tradycyjne ognisko i wspólny posiłek. W połowie marca grupa zawita do Staniszowa k. Jeleniej Góry, gdzie odbędzie się pierwszy w tym roku „duży zlot”.

Fot. użyczone (DTMZ/Maciej Pawlik)

5 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica