Aktualności, FOTOGALERIE, Polecamy

Mamy kolejnych Ambasadorów – ZOBACZ ZDJĘCIA

Jak zwykle w Sali Balowej Zamku Książ wręczono kolejne trzy tytuły Ambasadorów Wałbrzycha. Tym razem zaszczytne tytuły trafiły do Krystyny Giżowskiej, Roberta Karpowicza oraz Zygmunta Zdrojewicza.

ambasador_glowne

Tytuł Ambasador Wałbrzych przyznawany jest osobom znanym, zasłużonym i co najważniejsze, mającym związek z naszym miastem. W przeszłości tytuły te trafiały do ludzi świata kultury, sportu, polityki. Kapitułę, która decyduje o tym, komu przyznać tytuł, tworzą osoby, które same są Ambasadorami Wałbrzycha, a warto wspomnieć, że dotychczas, w poprzednich edycjach, wyróżnieni zostali: Joanna Bator, Krzysztof Ignaczak, Tomasz Siemoniak, Andrzej Adamek, Krzesimir Dębski, Marek Starybrat, Olga Tokarczuk, Agnieszka Wieszczek-Kordus, Leszek Lichota, Jan Lityński, Maciej Szczepaniak, Urszula Włodarczyk, Marek Arcimowicz, Dariusz Baranowski i Piotr Krupa.

W trakcie trwania Gali prowadzono tradycyjną, coroczną zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne, a także licytację przekazanych przedmiotów. Udało się zebrać 34200 zł. Najdroższym przedmiotem był naszyjnik Gloria wylicytowany za 5000 zł. W koncercie na zakończenie Gali wystąpiła Mika Urbaniak i Victoria Davies Quartet.

Nowymi Ambasadorami Wałbrzycha zostali: Krystyna Giżowska – urodzona w Wałbrzychu, znana piosenkarka, która w wieku 14 lat została finalistką ogólnopolskiego konkursu Giełda Piosenki, a w wieku 15 lat zdobyła nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów w Polsce i za granicą, docenianą przez krytyków w wielu krajach; Robert Karpowicz – urodzony w Wałbrzychu, prezenter radiowy. Swoje pierwsze kroki stawiał jak szef muzyczny w radiu BRW, później przeniósł się do Zielonej Góry, a dziś możemy go usłyszeć w RMF FM w kluczowych dla stacji programach „Wstawaj szkoda dnia”, „Byle do piątku” i „Lepsza połowa dnia”; Zygmunt Zdrojewicz – urodzony w Wałbrzychu, profesor nauk medycznych. Absolwent II LO w Wałbrzychu i Akademii Medycznej we Wrocławiu. Obecnie pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Uniwersytetu im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Fot. (red)

2 kwietnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica