Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Marszałek sfinansuje ciekawe pomysły mieszkańców

Znamy już zwycięzców trzeciej edycji Dolnośląskich Małych Grantów. Komisja wybrała 43 najlepsze pomysły, które zostaną dofinansowane kwotą około 200 tys. złotych. W rejonie wałbrzyskim, dzięki pieniądzom z samorządu województwa, zrealizowanych zostanie osiem inicjatyw.

Dolnoślązacy ze wszystkich 5 rejonów, na jakie podzielono województwo, zgłosili ponad 220 projektów na łączną kwotę ponad 1 mln złotych. Tak jak w poprzednich edycjach, tak i tym razem zainteresowani mogli składać wnioski o wsparcie projektów kulturalnych, sportowych, turystycznych, a także warsztatów, akcji edukacyjnych, działań dla młodzieży czy seniorów. Najważniejsze, by każdy z projektów dotyczył społecznej aktywności Dolnoślązaków. Z wszystkich nadesłanych wniosków komisja wybrała 43, które spełniły wymagania formalne i zostały najwyżej ocenione pod względem merytorycznym. W rejonie wałbrzyskim dofinansowanie dostanie osiem projektów.
– Każdy z ośmiu wniosków, które otrzymają wsparcie finansowe w tej części województwa, dostały maksymalną liczbę punktów. To pokazuje, jak dobre i przemyślane pomysły na aktywność i integrację mają mieszkańcy – mówi Czesław Kręcichwost, radny województwa.
Pierwszy z pozytywnie ocenionych wniosków to projekt Ząbkowickiej Grupy Cyklistów zakładający cykl wydarzeń poświęconych bezpiecznemu zachowaniu się kierowców w stosunku do rowerzystów na drodze. Kolejną inicjatywą jest Żywa Biblioteka w Kudowie Zdroju i warsztaty kompetencji międzykulturowej dla mieszkańców. Dofinansowanie otrzyma również pomysł spotkania integracyjno-międzypokoleniowego w formie warsztatów artystycznych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koła w Dzierżoniowie. W Szczawnie-Zdroju w ramach Dolnośląskich Małych Grantów zorganizowany zostanie turniej dziecięco-młodzieżowy w piłce nożnej oraz objazdowe warsztaty historyczne. Koło Gospodyń Wiejskich z Woliborza wraz z dziećmi z Nowego Cyrku z Wrocławia otrzymało pieniądze na przygotowanie wspólnego, międzypokoleniowego spotkania mikołajkowego dla mieszkańców. „Dolnośląskie Animatorki” zrealizują projekt pn. „Energia do działania środowisk lokalnych”, a osoby zrzeszone w grupie „Power i energia” będą mogły zorganizować jesienną strefę aktywności. Na realizację pomysłów w rejonie wałbrzyskim samorząd województwa przeznaczy w sumie prawie 40 tys. zł.
Dolnośląskie Małe Granty to program kierowany do wszystkich mieszkańców naszego regionu, głównie do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. Do tej pory odbyły się trzy edycje konkursu, na które samorząd województwa przeznaczył około 750 tys. zł.
Fot. użyczone (UMWD)

5 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica