Polecamy, Sport

Marzenia naprawdę się spełniają

Z kulturystycznych ME w parach we Francji przywiózł razem z łodzianką Anetą Wójcicką brązowy medal. Wcześniej jako duet zwyciężyli w mistrzostwach Polski. Już indywidualnie wywalczył też srebro w MP w Bydgoszczy. Zdobył też złoty i srebrny krążek w czempionacie Szkocji odpowiednio w kategorii wagowej i wzrostowej. Mowa o wałbrzyszaninie Marcinie Modrzejewskim.

Kulturystykę ćwiczy właściwie od 19 lat, ale ten rok był powrotem po 13 latach przerwy. Wcześniej Marcin Modrzejewski startował jako junior zdobywając 3 brązowe medale mistrzostw Polski. – Po zakończeniu wieku juniora (21 lat) postanowiłem zwiększyć masę mięśniowa gdyż nie miałem szans rywalizować z dużo większymi i bardziej doświadczonymi ode mnie seniorami. Zawsze byłem bardzo szczupły – zaczynając 19 lat temu treningi ważyłem ledwie 56 kg. W momencie szczytowym moja waga wskazywała 117 kg. Wtedy postanowiłem spróbować swoich sił w sportach siłowych. W wyciskaniu na klatkę i trójboju. Nie mam niestety predyspozycji do tego rodzaju sportu ze względu na zbyt długie ręce i ciężko mi było rywalizować z innymi zawodnikami. Niemniej mój rekord to 205 kg – opowiada wałbrzyszanin.

Następnie przyszedł czas na zawody strongmanów, bo masę mięśniową Modrzejewski już miał i postanowił spróbować swoich sił w tym właśnie sporcie. Szło mu całkiem dobrze do czasu aż zaczęły doskwierać wieczne kontuzje. Po 3 latach startów musiał zrezygnować i postanowił przejść na „sportową emeryturę”. – Jestem typem osoby, która cały czas musi coś robić i wyznaczać sobie jakieś cele. Dlatego pod koniec zeszłego roku postanowiłem przygotować się na zawody kulturystyczne. Miał być tylko jeden start, a wyszło w sumie ich sześć – podkreśla Marcin Modrzejewski i jak mówi nie spodziewał się sukcesów jakie osiągnął na mistrzostwach Polski i Europy.

Na co dzień nasz bohater pracuje jako trener w wałbrzyskiej siłowni CityFit, gdzie pomaga ludziom dojść do ich wymarzonej formy. Jest także dietetykiem.

– Za to, co osiągnąłem chciałbym podziękować mojej żonie za wsparcie i nieocenioną pomoc w przygotowaniach. Rzadko kto bowiem wie jak to wygląda „od kuchni” i ile wyrzeczeń potrzeba, aby stanąć przez 5 minut na deskach sceny. Dziękuję też tym wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia moich marzeń – dodaje wałbrzyski kulturysta.

Dzięki zwycięstwu w Szkocji Modrzejewski zapewnił sobie start w zawodach w Anglii, które odbyły się w minioną niedzielę, gdzie walczył o tzw. Top 3 i kwalifikacje na październikowe mistrzostwa świata.

Fot. archiwum prywatne Marcina Modrzejewskiego

7 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica