Medalowe starty zapaśników

Od dłuższego czasu nie informowaliśmy o startach reprezentantów Aresa Wałbrzych i Herosa Czarny Bór. Ale jak już sypnęło wynikami to jak z rogu obfitości. Do tego jak zwykle zapaśnicy i zapaśniczki obu klubów kilkukrotnie stawali na podium.

Heros_zapasy_maj_2016

Najpierw słów kilka o XIII ogólnopolskim turnieju w Cieszkowie, gdzie udział wzięło prawie 300 zawodników i zawodniczek w grupach wiekowych dzieci, młodzików i kadetów. W większości kategorii wagowych dziewczęta rywalizowały razem z chłopcami. Dobrze zaprezentowali się najmłodsi Herosi, którzy przywieźli z Cieszkowa dwa srebrne medale. Kazimierz Siwa był drugi w wadze do 27 kg, a rozpoczął od wygranej z Dominikiem Cieszkowskim z Bizona Milicz, a następnie pokonał Wojciecha Pękalskiego z Olimpii Cieszków. W pojedynku finałowym uległ minimalnie na punkty 6:7 Filipowi Maksysiowi z Milicza. Drugie srebro dla Herosa wywalczył Dominik Markowski, który startował w wadze do 38 kg. Dominik na początek okazał się lepszy od Ernesta Portaszkiewicza (Olimpia Cieszków), a zaraz potem rozprawił się z Kingą Głowacką (Bizon Milicz). W boju o złoto przegrał 2:6 na punkty z Maksymilianem Bieńkowskim (Suples Krapkowice). W grupie wiekowej młodzików w wadze do 35 kg rywalizowała Aleksandra Lewczyńska i była w tej wadze jedyną dziewczyną. Niestety zakończyła swój start po dwóch przegranych walkach. W wadze do 60 kg w kadetkach 5 miejsce zajęła Katarzyna Piaskowska (Heros). Podczas tych samych zawodów z dobrej strony zaprezentowali się też reprezentanci Aresa. Julia Molińska zdobyła srebrny medal w wadze do 60 kg w kadetkach. Najpierw położyła na plecy Dominikę Tyczkę i Amelię Kuraszewską (obie Husaria Kozielice), a w finale, w podobnym stylu, sama uległa Roksanie Łosyk (Iron Bulls Bielawa). Piąte miejsce przypadło natomiast Weronice Kalisz, która biła się w wadze 66 kg w grupie młodzików.

Ta sama ekipa zapaśników wzięła również udział w turnieju w Pieszycach. Katarzyna Piaskowska, Weronika Kalisz (Ares) oraz Ola Lewczyńska i Dominik Markowski (Heros) wywalczyli tam złote krążki, a Kazimierz Siwa zajął drugie miejsce.

Warto dodać, że po raz pierwszy w historii zawodniczka Aresa Wałbrzych wystartowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na matach w Olsztynie wystąpiła Julia Molińska. Zakończyła niestety swój start na dwóch przegranych pojedynkach, jednak rywalizowała w najliczniejszej obsadzonej kategorii wagowej do 56 kg i jak się później okazało przegrała z medalistkami. Julia jeszcze w tamtym roku była młodziczką, więc to dopiero początek jej zmagań w grupie wiekowej kadetek.