Medalowy dublet Kwiatka

Bardzo dobry początek sezonu Bartłomiej Kwiatek. Podczas pierwszych tym roku otwartych międzynarodowych zawodów w powożeniu zaprzęgami w czeskich Kladrubach zawodnik Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego Książ stanął dwukrotnie na podium.

kwiatek_podwojne_podium

Był to zarazem początek przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata w Helsinkach. Kladruby nad Labem okazały się dla Bartłomieja Kwiatka bardzo udane. Zawodnik SLKS Książ zajął pierwsze i drugie miejsce. Złoty medal zdobył z ogierem Sonet (drużynowym srebrnym medalistą MŚ 2016), a srebrny krążek z ogierem Bazyli (mistrzem świata młodych koni 2015). Warto podkreślić fakt, że oba konie to ogiery rasy śląskiej, wyhodowane w Stadzie Ogierów Książ.