Medyk skutecznie nas wyleczył z…

…marzeń o zwycięstwie, choć wałbrzyszanki znakomicie rozpoczęły potyczkę z najlepszą obecnie w Polsce drużyną piłkarską kobiet. Po golu Małgorzaty Mesjasz AZS PWSZ prowadził z Medykiem 1:0. Później jednak zespół z Konina pokazał klasę. Strzelił pięć bramek z rzędu i zdecydowanie pokonał ekipę Kamila Jasińskiego.

azs_medyk

Po 7 min wielu kibiców przecierało oczy ze zdziwienia. Po dośrodkowaniu Oliwii Maciukiewicz w polu karnym gości powstało spore zamieszanie. Przytomnie w tłoku zachowała się Małgorzata Mesjasz, która sprytnym strzałem pokonała bramkarkę Medyka. Na odpowiedź rywalek nie trzeba było długo czekać. Już w 12 min mieliśmy remis. W obrębie „szesnastki” kunsztem piłkarskim błysnęła Aleksandra Sikora, która doprowadziła do wyrównania. Ta sama zawodniczka po niespełna pół godzinie gry wyprowadziła koninianki na prowadzenie, po raz drugi w tym meczu pokonując Darię Antończyk. W 36 min po rzucie rożnym do siatki wałbrzyszanek trafiła z kolei Katarzyna Daleszczyk i do przerwy faworytki miały dwubramkową przewagę. W pierwszej części nasze panie zaprezentowały się z dobrej strony i mimo niekorzystnego wyniku nie miały się czego wstydzić, bo momentami dotrzymywały kroku najlepszej obecnie w Polsce drużynie piłkarskiej kobiet.

W drugiej połowie wprawdzie warunki gry wciąż dyktowały zawodniczki z Konina, ale podopieczne Kamila Jasińskiego w miarę możliwości próbowały się odgryzać. Niestety ataki wałbrzyszanek przeważnie zatrzymywały się na dobrze zorganizowanej defensywie Medyka. W 71 min przyjezdne udokumentowały swoją przewagę. Lilyana Kostova wygrała pojedynek z Darią Antończyk i gospodynie przegrywały już 1:4.W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik ustaliła Anna Gawrońska.

Do końca rozgrywek sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki. W obu AZS PWSZ zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna i Czarnymi Sosnowiec. Na razie wałbrzyszanki zajmują trzecie miejsce w tabeli, ale trudno im będzie utrzymać pozycję na podium przed podziałem ligi na dwie grupy: „mistrzowską” i „spadkową”.

AZS PWSZ Wałbrzych – Medyk Konin 1:5 (1:3)

Bramki: 1:0 Mesjasz (7), 1:1 Sikora (12), 1:2 Sikora (29), 1:3 Daleszczyk (36), 1:4 Kostova (71), 1:5 Gawrońska (90)

AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Jelencic (75 Iwańczuk), Pluta (46 Smagur), Kowalczyk, Ratajczak, Dereń (75 Dereń), Maciukiewicz, Bezdziecka (81 Klepatska).