Sport

Michalak strzela w obie strony

Piłkarze Górnika znów zaskoczyli i w sparingu wygrali z pierwszoligowym MKS-em Kluczbork. Zespół z województwa opolskiego, który przebywa na zgrupowaniu w Aqua-Zdroju poległ z biało-niebieskimi 1:2.

Gornik_Klu_spar

Gospodarze potrzebowali zaledwie kilku minut, by wyjść na prowadzenie. W 6 min z rzutu wolnego bitego z ok. 20 m idealnie przymierzył Grzegorz Michalak i wałbrzyszanie mogli się cieszyć ze zdobytego gola. Później podopieczni Roberta Bubnowicza jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce MKS-u, ale wynik podwyższyli dopiero po przerwie. W 65 min strzałem zza pola karnego bramkarza gości pokonał Michał Oświęcimka. W ostatniej minucie poniedziałkowej potyczki zespół z Kluczborka zdobył honorowego gola, a pomógł w tym Grzegorz Michalak, który tak niefortunnie interweniował, że posłał futbolówkę do własnej bramki.

Górnik Wałbrzych – MKS Kluczbork 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 G. Michalak (6), 2:0 Oświęcimka (65), 2:1 G. Michalak (90 – gol samobójczy)

Górnik: Jarosiński – D. Michalak, Tyktor, Orzech, Rytko, Oświęcimka, Radziemski, G. Michalak, Krawiec, Migalski, Orłowski.

Wchodzili: Jaroszewski, Morawski, Surmaj, Krzymiński, Sobiesierski, Brzeziński.