Kultura, Polecamy

Mikołaj w Lalkach

Już 2 grudnia o godz. 12:30 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu nastanie świąteczny czas. A wszystko to za sprawą spektaklu „Władysław i Annabella – historia pewnego misia i lalki” (dla widzów 3+) w reż. Zuzanny Mukoid.

Zbliża się upragniony przez wszystkich czas Bożego Narodzenia. W sklepach trwa przedświąteczny szał zakupowy. Na dworze pada śnieg. W wigilijny dzień Św. Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Krampusem mają mnóstwo pracy. Muszą zdążyć na czas z dostarczeniem prezentów dla wszystkich dzieci. Jednak przez śnieżną zawieruchę Krampus wypada z sań. Jego nieoczekiwane pojawienie się w jednym ze sklepów z zabawkami, w którym pracują do późna tajemniczy, poczciwy Stróż i zrzędliwa Sprzątaczka, wywoła lawinę niezwykłych zdarzeń. To tutaj między innymi rozstrzygnie się los zapomnianych zabawek: baletnicy Annabelli – delikatnej lalki z porcelany oraz Władysława, dzielnego pluszowego misia bez jednego ucha.

Prosta historia misia i lalki staje się przedstawieniem uniwersalnym, które opowiada o marzeniach, tęsknocie za lepszym życiem, przyjaźni, dobru czy uszczęśliwianiu innych. Kameralną atmosferę spektaklu tworzą trójka aktorów oraz scenografia ograniczająca się do przestrzeni sklepu z zabawkami. Inscenizacja wzbogacona jest o różne środki teatru formy, jak m.in. lalki stolikowe i cieniowe.

Po spektaklu najmłodsi spotkają się z Mikołajem, który wręczy im prezenty (przygotowane i opisane przez opiekunów).

Cena biletu: 25 zł. Kasa biletowa: czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od 8:30 do 11:30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem. Kup bilet on-line na: bilety.teatrlalek.walbrzych.pl.

Fot. użyczone/TLiA

 

30 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica