Aktualności, Polecamy

Miliony na drogi do gruntów rolnych

Ponad 100 dróg dojazdowych do gruntów rolnych powstanie w dolnośląskich gminach dzięki dotacji przekazanej przez samorząd województwa. Wicemarszałek Marcin Gwóźdź przekazał w Czarnym Borze promesy przedstawicielom gmin i powiatów.

Środki przekazywane samorządom w ramach dofinansowania ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych będą przeznaczone na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także na budowę zbiorników wodnych służących małej retencji. Pieniądze trafią do 91 gmin i 22 powiatów w całym regionie. W tym roku jest to prawie 18 mln zł.
− Każdego roku wspieramy dolnośląskie samorządy i przekazujemy im pieniądze na tak ważne inwestycje w gminach. W tym roku, dzięki naszej dotacji powstanie między innymi prawie 80 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych – mówi wicemarszałek Marcin Gwóźdź.
Od 2011 roku samorząd województwa przekazał w sumie 214 mln zł. Za tę kwotę zrealizowano ponad 2100 zadań związanych z ochroną gruntów rolnych. Najwięcej środków przeznaczono na realizację dróg dojazdowych – ponad 194 mln, co pozwoliło jednostkom samorządu terytorialnego wybudować 936 km dróg w latach 2011- 2018. Gminy i powiaty, wykorzystując udzieloną pomoc finansową w formie dotacji celowych planują wykonać 135 zadań. W 105 przypadkach będą to drogi dojazdowe do gruntów rolnych.
Pieniądze przyznane w tym roku przez samorząd województwa dolnośląskiego trafią także do czterech gmin powiatu wałbrzyskiego. Czarny Bór otrzyma aż 340,2 tys., zł na budowę drogi w Witkowie. Głuszyca ma obiecane 91,2 tys. zł na przebudowę traktu z Głuszycy Górnej do Łomnicy, a Jedlina-Zdrój 91,5 tys. zł na dokończenie budowy jezdni w Kamieńsku. Z kolei Walim otrzyma 25,2 tys. zł na budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Zagórzu Śląskim.
Fot. użyczone (UMWD)

25 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica