Aktualności, Polecamy

Ministerstwo pamięta o…

…gminach, które ucierpiały w wyniku klęsk żywiołowych. Właśnie na usuwanie skutków choćby powodzi i na zapobieganie wszelkim nawałnicom Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało kolejne promesy dolnośląskim samorządom. Wśród gmin, które otrzymały środki znalazły się też te z powiatu wałbrzyskiego.

Blisko 18 mln zł trafi do 38 gmin i 5 powiatów. Pieniądze pozwolą m.in. na remonty dróg gminnych i powiatowych, odbudowę nawierzchni zniszczonych tras czy remont uszkodzonych budynków. W 2018 roku kwota promes przyznanych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyniosła już 47 mln zł. Łącznie samorządy z Dolnego Śląska otrzymają rządowe wsparcie w wysokości 65 mln zł.

Fundusze w wysokości 126,4 tys. zł przyznano m.in. gminie Walim na odbudowę drogi w tej miejscowości. Pieniądze dostanie też Mieroszów i to na dwa zadania. Na przebudowę ul. Unisławskiej w Sokołowsku 467 tys. zł oraz na przebudowę drogi w Golińsku kolejnych 163,2 tys. zł. Wśród gmin z powiatu wałbrzyskiego, które otrzymały promesy na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych znalazła się ponadto Głuszyca. Tej miejscowości przyznano 240 tys. zł na odbudowę drogi gminnej wraz z odwodnieniem.

Fot. ilustracyjne

25 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica