Polecamy, Sport

Mistrz u prezydenta

Roman Szełemej spotkał się zawodnikami KKW Superior Wałbrzych, którzy odnoszą coraz większe sukcesy w kolarstwie górskim. Łukasz „Lusiek” Szymczuk drugi rok z rzędu zdobył tytuł mistrza Polski w XCE, czyli cross country eliminator i na krajowym podwórku nie ma sobie równych w tej dyscyplinie rowerowej.

????????????????????????????????????

Szymczuk reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy, gdzie defekt wykluczył go z rywalizacji o czołowe miejsca. W spotkaniu udział wzięły też dwie utalentowane zawodniczki KKW Superior Natalia Jeruzalska oraz Julia Tarnawska. Przypomnijmy, że obie otarły się o podium mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, zajmując czwarte miejsca. – W zależności od grupy wiekowej trenujemy cztery, pięć, sześć a nawet siedem razy w tygodniu zarówno na szosie, jak i w terenie. Szczególnie w górach w Wałbrzychu i okolicach – mówił podczas spotkania Piotr Walerak, który trenuje młodzież z KKW Superior. – Praktycznie każda inwestycja drogowa w Wałbrzychu jest wzbogacana o ścieżkę oraz infrastrukturę rowerową. Choć podwyższa to znacznie koszty tych inwestycji, w moim przekonaniu należy to robić. Ścieżki rowerowe zachęcają, ale przede wszystkim dają możliwość mieszkańcom aktywnie spędzać czas. Sprawiają, że więcej ludzi się rusza i prowadzi zdrowy tryb życia. Ta infrastruktura jest potrzebna, dlatego planujemy kolejne inwestycje przy ul. Sikorskiego, Świdnickiej i 11 Listopada – podkreślał z kolei prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

22 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica