Polecamy, Sport

Mistrzostwa znów Morawie

Na strzegomskim hipodromie zaprezentuje się ponad 150 koni w wieku od 4 do 9 lat. Po raz pierwszy trzy dyscypliny jeździeckie zostaną rozegrane w tym samym miejscu i czasie. Dziś zaczynają się w Morawie niedaleko Strzegomia Mistrzostwa Polski Młodych Koni.

W ciągu czterech dni zawodów wyłonieni zostaną mistrzowie w konkurencji ujeżdżenia, skoków przez przeszkody i WKKW. Zawody rozpocznie ocena koni 4-letnich na tzw. trójkącie. Sędziowie ocenią m.in. sylwetkę i predyspozycje ruchowe koni oraz stopień posłuszeństwa i zaufania do człowieka. W trakcie imprezy zobaczymy najlepszą „końską młodzież” w zmaganiach na czworobokach, równolegle zaprezentują się skoczkowie na parkurze. Konie WKKW będą miały do zaliczenia wszystkie trzy próby: ujeżdżenie, cross i skoki.

Mistrzostwa Polski Młodych Koni to najważniejsza impreza sportowo-hodowlana dla młodych koni, która ma za zadanie wyłonić najbardziej utalentowane zwierzęta. Hodowcy będą mieli okazję ocenić predyspozycje koni do poszczególnych konkurencji jeździeckich, a także – na podstawie wyników sportowych potomstwa – oszacować wartość hodowlaną reproduktorów.

Zawody startują w czwartek, 20 września w Morawie koło Strzegomia w Ośrodku Jeździeckim Stragona i potrwają do niedzieli. Wstęp wolny.

Fot. użyczone/materiały prasowe

20 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica