Mistrzowski skok wałbrzyszanina

Dawno nie mieliśmy złotego medalisty w dyscyplinie, która jest „królową sportu”. Mowa o lekkoatletycznym wyczynie Mateusza Jopka, zawodnika Górnika Wałbrzych podczas mistrzostw Polski młodzików w Kielcach. Zdobył on złoty medal w skoku w dal.

Kieleckie zawody, w których startowali najlepsi lekkoatleci w kraju w kat. młodzików, były tak zwanym Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. De facto były to mistrzostwa Polski w tej grupie wiekowej.
Znakomicie w Kielcach spisał się wałbrzyszanin Mateusz Jopek (na zdjęciu stoi na najwyższym stopniu podium), który skokiem na odległość 6,62 m zapewnił sobie mistrzostwo Polski. Drugi medal dla Górnika zdobyła Weronika Grzelak, która w czwórboju zajęła trzecie miejsce. Jeśli do tego dołożymy 6 miejsce Adrianny Guzek w rzucie dyskiem i 7 pozycję Adriana Sośnickiego w skoku wzwyż, to kieleckie mistrzostwa można uznać za wyjątkowo udane dla lekkoatletów Górnika.
Wałbrzyszanie znakomicie spisali się również przed dwoma tygodniami w mistrzostwach makroregionu (lubuskie i dolnośląskie) młodzików. W gronie 33 klubów nasi zajęli 2 miejsce drużynowo, zdobywając 8 medali: 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.