Młode talenty pokazały klasę

Aż 11 medali podczas lekkoatletycznych mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii U-12 i U-14 zdobyli reprezentanci Górnika Wałbrzych. Ponadto nasi młodzi zawodnicy zajęli w Jeleniej Górze wiele miejsc punktowanych.

Złote medale zawisły szyjach Natalii Rączki w biegu na 1000 m i Oliwii Kogut w pchnięciu kulą. Obie dziewczęta startowały w kat. U-12, a ich trenerem jest Janusz Styś. Srebrne medale wywalczyli Wiktor Dąbrowski w biegu na 1000 m oraz w skoku wzwyż (U-12, trener Janusz Styś), Maria Gazda w rzucie piłeczką palantową (U-12, trener Janusz Styś), Hanna Mielniczuk w biegu na 600 m (U-12, trener Janusz Styś), Julia Kempińska w biegu na 300 m (U-12, trener Grzegorz Banaszek) i Amela Kielar w biegu na 300 m (U-14, trener Grzegorz Banaszek). Brązowe krążki zdobyli Julia Mielczarek w biegu na 300 m (U-12, trener Janusz Styś), Amelia Magdziarczyk w biegu na 1000 m (U-12, trener Hanna Kotynia) i Wiktoria Nowacka w skoku w dal (U-14, trener Grzegorz Banaszek). Ponadto na 4 miejscach zawody w Jeleniej Górze ukończyli Milan Śnieżek na 600 m, Natalia Grzelczyk w skoku w dal, Kamila Świątek w skoku wzwyż, Kamil Chadżikonstandinu w biegu na 1000 m i Kinga Kogut w biegu na 1000 m. Piąte miejsca zajęli Lena Magdziarczyk w biegu na 600 m i Aleksandra Liśkiewicz w skoku wzwyż, a na szóstej lokacie uplasowali się Lena Golec w biegu na 600 m, Michał Osajda w biegu na 1000 m oraz Krzysztof Jamuła w skoku w dal.
Dzieci uczą się na co dzień w PSP nr 15 oraz PSP nr 26. W zawodach reprezentowały LKS Górnik Wałbrzych.