Aglomeracja Wałbrzyska, Czarny Bór, Polecamy

Młodzi detektywi w akcji

Co dzieje się w bibliotece gdy nadchodzi noc, gasną wszystkie światła i bibliotekarz wychodząc zamyka drzwi za sobą drzwi? Co robią wtedy książki? Czy stoją nieruchomo na półkach jak w ciągu dnia, czy też wędrują z miejsca na miejsce, rozmawiają ze sobą, dzielą się swoimi doświadczeniami i przygodami, komentują rzeczywistość zastaną w domach czytelników?

A może stoją smutne na półce, bo nikt ich nie zauważa, nikt nie wypożycza, cały świat zapomniał o ich istnieniu? Czy to możliwe? Czy książki mają uczucia? Czy jesteśmy w stanie to sobie wyobrazić?
Przed takim wyzwaniem stanęli uczniowie ze szkoły sanatoryjnej w Szczawnie-Zdroju, którzy niedawno odwiedzili Bibliotekę + Centrum Kultury w Czarnym Borze. Zainspirowani przygodami Lassego i Mai, młodymi detektywami z opowiadania „Tajemnica biblioteki” M. Widmarka, musieli zmierzyć się z przygotowanymi przez bibliotekarki zagadkami. Mieli potraktować książkę jak… bohatera opowieści. Poszukiwania, czytanie, przesłuchania, dedukcja, to tylko nieliczne działania jakie podejmowali kuracjusze wcielając się w role detektywów.
W wyniku śledztwa ustalono, że książki mają uczucia. I tak niepozorna bajeczka dla najmłodszych ustawiona przez roztargnionego czytelnika na półce z horrorami będzie się bała, książki niewypożyczane od wielu lat zazdroszczą tym nowym odwiedzin w domach czytelników. Wreszcie te, które są zabierane na wakacje, przeżywają różne przygody, zwiedzają niesamowite miejsca. Podobno istnieją również takie, którym należy się już zasłużona emerytura…
Każdy może opowiedzieć własną historię książek z biblioteki. Wystarczy przyjść, zamknąć oczy i dać ponieść się fantazji… Wszystkich miłośników książek, bibliotecznych zagadek i niesamowitych historii zapraszamy do odwiedzin Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.
Fot. użyczone (Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze)

27 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica