Kultura, Polecamy

Młodzież lubi swój region

Odbył się rekordowy pod względem frekwencji XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim. Do rywalizacji stanęło 36 uczestników. Jak co roku organizatorem zmagań był Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju.

W podwojach „Ceramika” zagościła rekordowa liczba uczestników, bo aż 36 uczniów reprezentujących 10 szkół i 2 koła turystyczne z całego powiatu. Prowadzącym imprezę, tudzież autorem pytań konkursowych był nauczyciel i przewodnik turystyczny Artur Ciempa, któremu pomagali uczniowie klas turystyczno-fotograficznej oraz humanistycznej.

W pierwszej części uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test krajoznawczy, składający się z 30 pytań, zaś w drugiej opowiadali o ciekawostkach związanych z „małą ojczyzną”. Jury w składzie: Dorota Nowakowska, Sandra Ciempa, Jan Beszterecha, i Agata Kasperowicz ustaliło, że laureatami konkursu, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali: Dominika Sklorz, Klaudia Radomska i Mateusz Lipiński – wszyscy z I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Specjalne nagrody w kategorii za najlepiej rozwiązany test otrzymali z kolei: Weronika Starostka z Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju, Klaudia Radomska oraz Bartosz Okupny z Zespołu Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu. Za najlepszy popis krasomówczy uhonorowani zostali: Martyna Szewczak i Michał Jerzyk, obydwoje ze Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever” w Wałbrzychu oraz Mateusz Lipiński. Wyróżnienia przypadły w udziale: Klaudii Bereś ze Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever” w Wałbrzychu i Aleksandrze Wolf z Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Bartosz Okupny, za nim uplasowała się Alicja Ławniczak, reprezentująca Publiczne Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu, zaś trzecią pozycję zajął Wojciech Królikowski z Zespołu Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu.

Fot. użyczone

7 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica