Mocne uderzenie na inaugurację

Od bardzo wysokiego zwycięstwa sezon 2016/2017 w II lidze koszykarzy rozpoczęli gracze Górnika Trans.eu. Wałbrzyszanie rozgromili na wyjeździe Polkąty różnicą 30 pkt. Double-double (21 pkt i 13 zb.) zaliczył Piotr Niedźwiedzki, który ponownie przywdziewa biało- niebieski trykot.

Niedz_Turow

Mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie, w której początkowo górą byli nawet gospodarze (4:0). Gdy w 4 min prowadzenie objęli podopieczni Arkadiusza Chlebdy (9:8), zaczęli też powoli przejmować inicjatywę. W premierowej ćwiartce z 21 pkt całego zespołu spod Chełmca aż 10 zdobył Marcin Wróbel i to głównie dzięki niemu faworyt utrzymywał nieznaczną przewagę. Gdy w 12 min koszykarzom z Kątów Wrocławskich udało się doprowadzić do remisu 25:25 niektórzy kibice miejscowych zaczęli wierzyć, że ich zespół będzie w stanie dotrzymać kroku biało-niebieskim. Nic z tego, Górnicy szybko pokazali swoją siłę i z łatwością w tej fazie starcia zbudowali dwucyfrową przewagę. W 16 min koszykarze z Wałbrzycha wygrywali już 44:29. Ta 15-punktowa różnica utrzymała się do końca drugiej kwarty. Przed przerwą Górnik Trans.eu miał prawie 60-procentową skuteczność rzutów z gry, dominował też na tablicach. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy zdecydowanie częściej dzielili się też piłką od rywali, notując przed zejściem do szatni łącznie 10 asyst.

Wałbrzyszanie sporo punktów zdobywali spod tablicy, gdzie dzielił i rządził Piotr Niedźwiedzki, który trafił 9 z 13 rzutów za 2 pkt i dołożył 3 wolne. Dzięki swojej sile fizycznej zebrał też 13 piłek, co dało mu w całym spotkaniu double-double. W trzeciej i czwartej odsłonie Górnicy tylko powiększali przewagę, która w pewnym momencie sięgnęła 35 oczek (90:55). Ostatecznie zakończyło się zwycięstwem faworyta 30 pkt, ale na uwagę zasługuje nasza skuteczność rzutów z gry, która wyniosła ponad 62 proc. Oby tak w kolejnych pojedynkach.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie – Górnik Wałbrzych 67:97 (18:21, 13:25, 20:25, 16:26)

Górnik: Niedźwiedzki 21, Wróbel 17, Niesobski 16, Kozak 12, Piros 10, Ratajczak 9, Rzeszowski 5, Glapiński 4, Durski 3, Jeziorowski 0, Podejko 0.