Mocne zakończenie sezonu

Wysokim zwycięstwem nad Polonią Trzebnica pożegnali się z rozgrywkami w IV lidze piłkarze Górnika. Wałbrzyszanie zwyciężyli aż 4:1, popisując się znakomitą skutecznością. Do przerwy to jednak gospodarze byli górą.

W 20 min Mateusz Olikiewicz potężnie uderzył z ok. 30 metrów i Damian Jaroszewski musiał wyciągać piłkę z siatki. Po stracie gola biało-niebiescy nie potrafili przejąć inicjatywy i całe szczęście, że do przerwy skończyło się na jednobramkowym prowadzeniu Polonii Trzebnica.

Po zmianie stron wałbrzyszanie ruszyli do odrabiania strat. Nie minął kwadrans, a mieliśmy remis. Kamil Młodziński idealnie przymierzył z 18 m i Górnicy mogli podnieść ręce w geście triumfu. Kilka chwil później goście wyszli z zabójczym kontratakiem. Damian Chajewski zagrał do Piotra Krawczyka, a ten obsłużył dokładnym podaniem Miłosza Rodziewicza, który dopełnił tylko formalności. Potem przyjezdni dwukrotnie stawali oko w oko z bramkarzem trzebniczan, ale ani Damianowi Bogaczowi, ani Rodziewiczowi nie udało się pokonać golkipera miejscowych. Podopieczni Jacka Fojny dopiero w samej końcówce pojedynku przypieczętowali swoje zwycięstwo. W 90 min po kolejnej kontrze Rodziewicz zagrał wzdłuż bramki do Piotra Krawczyka, a ten nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Chajewski.

Polonia Trzebnica – Górnik Wałbrzych 1:4 (1:0)

Bramki: 1:0 Olikiewicz (20), 1:1 Młodziński (58), 1:2 Rodziewicz (65), 1:3 Krawczyk (90), 1:4 Chajewski (90+2)

Górnik: Jaroszewski – Krupczak, Michalak, Smoczyk, Krzymiński, Krawczyk, Błażyński,  Bogacz, Chajewski, Młodziński, Rodziewicz.