Molińska mistrzynią Polski

Wielki sukces małego klubu z Wałbrzycha. Zapaśniczka Aresa, Julia Molińska, została mistrzynią Polski kadetek podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Ten najważniejszy krajowy turniej w tej grupie wiekowej, będący jednocześnie mistrzostwami Polski, odbywał się w dniach 20-22 maja w Krotoszynie. Dodajmy, że podopieczna Dariusza Piaskowskiego awans do OOM wywalczyła kilka miesięcy temu w Pucharze Polski, gdzie zdobyła srebrny medal.

Tym razem okazała się najlepsza w swojej kategorii wagowej do 61 kg i nie dała już szans żadnej ze swoich przeciwniczek zdobywając złoty medal. W drodze do finału Julia Molińska pokonała kolejno Martynę Czosnowską (Grunwald Plewiska) 6:0 i przez położenie na łopatki,

Karolinę Zakrzewską (Olimpik Suwałki) 10:0 (przewaga techniczna) i Karolinę Horbik (Śląsk Milicz) 6:5 po bardzo emocjonującym boju, w którym Molińska pokazała, że potrafi walczyć do końca. Jeszcze na 15 sekund przed końcowym gwizdkiem przegrywała walkę półfinałową, by ostatecznie rozstrzygnąć ją na swoją korzyść. W walce o złoty krążek zapaśniczka Aresa Wałbrzych pokonała Paulinę Danisz (Slavia Ruda Śląska) po zaciętym boju na punkty.