Kultura, Polecamy

Motion Trio kontra telefony

Nie możemy nie odnotować wizyty światowej klasy tria akordeonistów – Motion Trio. Tym bardziej, że panowie zagrali w miejscu z najlepszymi warunkami akustycznymi w Wałbrzychu – w Filharmonii Sudeckiej.

Mimo, że muzycy nie proponują najłatwiejszej muzyki, wierni melomani wypełnili salę koncertową niemal do ostatniego krzesła. Nawet dwa incydenty z telefonami komórkowymi (na szczęście obrócone przez lidera Janusza Wojtarowicza w żart) nie zakłóciły bardzo dobrego występu. Artyści sięgnęli po kompozycje z kilku z dotychczas wydanych dziesięciu albumów. Dominowały jednak utwory z najnowszej, ubiegłorocznej płyty „Accordion Stories”. Tak więc można było usłyszeć dźwięki od Mozarta, przez Kilara po niemal techno. Dla mnie najlepiej zabrzmiały „Szczęście świata” z filmu Michała Rosy o takim samym tytule oraz niezawodna „Orawa”. Koncert Motion Trio jest jednym z kilku zaplanowanych w najbliższych miesiącach wydarzeń nie związanych stricte z muzyką klasyczną. I tak zaśpiewają i zagrają m.in. Piasek, VooVoo, trio harmonijkowe Con Brio czy też Raz Dwa Trzy.

Piotr Bogdański

Fot. Piotr Bogdański

10 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica