Kultura, Polecamy

Może znajdzie się między wami wojażer

Podróżowanie to nie tylko pokonywanie kilometrów, ale także stan umysłu i odkrywanie siebie. O tym, czym są podróże dla artystów, możemy się przekonać oglądając międzynarodową wystawę „Podróże z nami zawsze są udane” w Galerii pod Atlantami w Wałbrzychu.

W ekspozycji udział wzięło trzynaścioro twórców z Polski, Czech, Turcji, zarówno artystów z dużym dorobkiem, jak i studentów: Rafał Boettner-Łubowski, Milan Cieslar, Kaja Gawrońska, Joanna Imielska, Anna Jóźwiak, Ilsu Kaya, Dasa Lasotova, Katarzyna Maćkiewicz, Sonia Rammer, Magdalena Rucińska, Aleksandra Simińska, Sandra Stanisławczyk, Dominika Witczak. – Bardzo często do wystaw zapraszamy studentów z naszej pracowni rysunku, bo widzimy, że są to ciekawe postawy twórcze. To także mobilizacja dla nich – mówi kurator wystawy Joanna Imielska z poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego.

Wystawie towarzyszy publikacja wydana przez Bibliotekę pod Atlantami. Wystawę „Podróże z nami zawsze są udane” można oglądać w Galerii pod Atlantami do 8 marca.

Fot. Alicja Śliwa

25 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica