Polecamy, Sport

Musiały kiedyś przegrać

Seria zwycięstw piłkarek z Wałbrzycha została przerwana w meczu z Czarnymi. Zespół z Sosnowca pokonał AZS PWSZ 4:2. Dla podopiecznych Kamila Jasińskiego była to pierwsza przegrana w sezonie. 

Aktualne wicemistrzynie Polski źle weszły w mecz, co wykorzystały piłkarki spod Chełmca, obejmując w 8 min prowadzenie. Po dośrodkowaniu Klaudii Miłek z rzutu rożnego Dominika Dereń strzałem z pierwszej piłki umieściła piłkę w siatce rywalek i było 1:0 dla gości. Na odpowiedź Czarnych nie trzeba było długo czekać, bo już w 14 min Dżesika Jaszek idealnym podaniem obsłużyła Joannę Operskalską, która nie miała problemu z pokonaniem Jagody Sapor. Później inicjatywę przejęły gospodynie, które w tej części meczu jeszcze dwukrotnie wpisały się na listę strzelczyń. Najpierw w 38 min po uderzeniu Martyny Wiankowskiej zza pola karnego i rykoszecie piłka przypadkowo trafiła do Patricii Hmirovej, a ta w sytuacji sam na sam nie dała szans Sapor. Chwilę później nasza bramkarka po raz trzeci wyciągała piłkę z siatki. Tym razem po strzale głową Patricii Fischerovej.

Po zmianie stron naszym dziewczętom szybko udało się złapać kontakt z przeciwniczkami.  W 51 min po centrze Miłek celny strzał głową oddała Dereń i było tylko 3:2 dla miejscowych. Gdy wydawało się, że wałbrzyszanki pójdą za ciosem i zdołają wyrównać, piłkarki z Sosnowca po raz drugi wyszły na dwubramkowe prowadzenie. W 55 min Jaszek zabrała piłkę Jagodzie Sapor w polu karnym i skierowała do pustej bramki. Gospodynie do końca meczu kontrolowały wydarzenia na boisku i mimo ambitnej walki akademiczek z Wałbrzycha wynik nie uległ już mianie.

Czarni Sosnowiec – AZS PWSZ Wałbrzych 4:2 (3:1)

Bramki: 0:1 Dereń (8), 1:1 Operskalska (14), 2:1 Hmirova (38), 3:1 Fischerova (41), 3:2 Dereń (51), 4:2 Jaszek (55)

AZS PWSZ: Sapor – Kędzierska, Zawadzka, Mesjasz, Szewczuk, Dereń (89 Głowacka), Rędzia (66 Głąb), Zając (46 Ostrowska), Kuciewicz (81 Rozmus), Miłek, Fabova (60 Rapacka).

Fot. archiwum

11 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica