Na basenie najlepsza młodzież z „Jedynki”

Zakończyła się Szkolna Liga Pływacka 2017. Ostatnia edycja zmagań dostarczyła sporych emocji, a młodzież walczyła w stylu motylkowym. Klasyfikację drużynową po czterech odsłonach zawodów wygrał Zespół Szkół nr 1. Tytuły Mistrza i Mistrzyni Ligi zdobyli natomiast Krzysztof Skupin i Julia Borowiec.

zakonczenie_ligi_plywackiej

Najlepszymi delfinistami okazali się wśród uczniów szkół podstawowych pływających na dystansie 50 metrów Ana Sobaszek (uczennica IV klasy) z czasem 37,91 sek. oraz Mateusz  Fiedorowicz (uczeń V klasy) uzyskując czas 38,31 sek. W gronie gimnazjalistów na dystansie 100 m wygrali Marcelina Gleizer (uczennica II klasy) z czasem 1.19,52 oraz Gabriel Brożyna (uczeń III klasy) z czasem 1.12,71. Wśród licealistów na dystansie 100 m najlepsi okazali się Kornelia Strzępek (uczennica I klasy) uzyskując czas 1.12,87 i Sebastian Słomiński (uczeń I klasy) z czasem 1.01,18. Cała szóstka triumfatorów została nagrodzona wyjątkowymi koszulkami ufundowanymi przez UKS Szafir.

W klasyfikacji generalnej Szkolnej Ligi Pływackiej pierwsze miejsce z dorobkiem 602 pkt zajął Zespół Szkół nr 1, na drugim miejscu z 533 pkt na koncie uplasowało się Publiczne Gimnazjum nr 13, a na trzeciej pozycji rywalizacja zakończył Zespół Szkół nr 2, który zdobył 417 pkt.

Przypomnijmy, że podczas czterech odsłon Szkolnej Ligi Pływackiej każdy uczestnik zbierał punkty indywidualne w walce o Mistrza i Mistrzynię Ligi. W ten sposób najwięcej punktów uzbierali: Julia Borowiec (uczennica klasy III Publicznego Gimnazjum nr 13) – 66 punktów oraz Krzysztof Skupin (uczeń III klasy Zespołu Szkół nr 1) – 68 punktów. Oboje zostali nagrodzeni specjalnymi koszulkami również ufundowanymi przez UKS Szafir.