Kultura, Polecamy

Na dobry początek Sienkiewicz Superstar

W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego startuje jubileuszowy 55. sezon artystyczny 2018/2019 „7 Kolorów”, który poprowadzi Sebastian Majewski, nowy/stary dyrektor artystyczny.

Sezon rozpoczyna prezentacja zagraniczna spektaklu „Gdyby Pina nie paliła, to by żyła” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego na 12. Festiwalu Central European Theatre w Koszycach na Słowacji. To już 6 września o godz. 18.30 w Teatrze Narodowym w Koszycach.

A w siedzibie, na otwarcie sezonu, Dramat zaprasza na zupełnie nowy, ale już utytułowany i świetnie przyjęty przez widzów i krytykę spektakl „Sienkiewicz Superstar…, który grany będzie na Dużej Scenie w sobotę i niedzielę 8 i 9 września, o godz. 18.00.

„Sienkiewicz Superstar (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)

Tekst: Jan Czapliński

Reżyseria: Aneta Groszyńska

Scenografia, kostiumy, światło: Tomasz Walesiak

Muzyka: Jerzy Rogiewicz

Ruch sceniczny: Mikołaj Karczewski

Obsada: Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Michał Kosela, Rafał Kosowski,

Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski

Brawurowo przedstawiona biografia człowieka, który podarował Polakom historię i historia problemu, jaki z tego wyniknął. Na stulecie odzyskania niepodległości, twórcy wielokrotnie nagradzanej „Zapolskiej Superstar”, zapraszają na sequel – opowieść o Henryku Sienkiewiczu, autorze popularnym i bardzo nieznanym. Spektakl pełen energii i muzyki poszukuje odpowiedzi na pytanie co autor QUO VADIS ma nam dzisiaj do powiedzenia?

8 września/sobota/godz. 18:00/ Duża Scena

9 września/niedziela /godz. 18:00/ Duża Scena

Czas trwania spektaklu: 150 minut (z przerwą)

Rezerwacja biletów: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

Więcej informacji na stronie: www.teatr.walbrzych.pl.

Fot. użyczone/Natalia Kabanow

6 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica