Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Jedlina Zdrój, Polecamy

Na „elektryku” w góry

Pierwszy dzień wiosny był doskonałym pretekstem, by otworzyć w regionie dwie wypożyczalnie rowerów elektrycznych. Jedną w Głuszycy, drugą w Jedlinie-Zdroju. Mieszkańcy obu tych miejscowości mogą bezpłatnie korzystać z jednośladów, które w krótkim czasie mogą stać się hitem turystycznym.

– Zapraszam mieszkańców do korzystania z rowerów elektrycznych, które można już bezpłatnie wypożyczać w siedzibie Centrum Kultury-MBP w Głuszycy – mówił podczas uruchomienia wypożyczalni burmistrz tego miasta Roman Głód. – Rowery kupiliśmy z myślą o mieszkańcach, aby zachęcić ich do większej aktywności fizycznej, a także uatrakcyjnić sposób spędzania wolnego czasu – wtórował burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel. Dotąd jedyna bezpłatna wypożyczalnia rowerów elektrycznych funkcjonowała w Świeradowie-Zdroju. Teraz dołączyły do niej dwie kolejne w naszym regionie.

Bazą dla rowerów elektrycznych w Głuszycy stały się pomieszczenia na parterze CK-MBP przy ul. Grunwaldzkiej 26. Wypożyczalnia czynna będzie do 31 października od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Rowery można wypożyczać na 24 godziny lub na weekend.

Wypożyczalnia w Jedlinie mieści się w budynku Urzędu Miasta przy ul. Poznańskiej 2.  Została przystosowana i wyposażona w sześć stanowisk dla 6 jednośladów z napędem elektrycznym EcoBike X3. Oprócz fabrycznych numerów ramy i baterii, każdy rower został oznakowany niepowtarzalnym numerem identyfikacyjnym nadanym przez policję.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

22 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica