Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Na Solickiej działają już światła

Uwaga kierowcy przejeżdżający przez Szczawno-Zdrój. W samym centrum miasta przy ul. Solickiej uruchomiona została sygnalizacja świetlna. W ten sposób z trybu ostrzegawczego, w którym działała dotąd, przeszła do trybu normalnego.

solicka_swiatla

Jak przekonują szczawieńscy urzędnicy celem jej zamontowania jest bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Sygnalizacja działa w dwóch cyklach: cyklu 60-sekundowym przy większym natężeniu ruchu oraz 5-sekundowym przy mniejszej liczbie samochodów przejeżdżających ulicą Solicką. Zdaniem urzędników takie rozwiązanie nie powinno spowodować wystąpienia większych utrudnień na drodze.

Dodajmy, że radni ze Szczawna-Zdroju na wniosek mieszkańców kilkukrotnie wnioskowali o montaż sygnalizacji świetlnej w ciągu jezdni, której zarządca jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w 2015 roku, dziennie ul. Solicką przejeżdża ponad 12 tys. pojazdów.

Koszt inwestycji to ok. 70 tys. zł, z czego połowę kwoty pokryje gmina.

Fot. (red)

30 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica