Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Stare Bogaczowice

Najciekawsze było „lanie wody”

Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach ruszyło w marcu ze spotkaniami edukacyjnymi w przedszkolach w ramach projektu „Miasteczko dzieci”. Projekt dofinansowany jest z Funduszu Toyoty.

W miniony wtorek w przedszkolu w Starych Bogaczowicach i w Strudze odbyły się spotkania z ratownikami z miejscowej placówki Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy – Tomek i Piotrek bardzo ciekawie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i pokazali sprzęt, z którym mają do czynienia na co dzień w akcjach pożarniczych. Najciekawsze dla dzieci było poznanie wozu strażackiego z bliska, „lanie wody” oraz używanie sygnałów świetlno-dźwiękowych.

Kolejne spotkanie odbędzie się pod koniec marca. Przedszkola odwiedzi wtedy pani doktor. Spotkania edukacyjne z zawodami to jeden z elementów projektu, mający na celu edukowanie dzieci w zakresie poznawania różnych zawodów. Na koniec spotkań odbędzie się konkurs plastyczny dla najmłodszych „Mój wymarzony zawód”. W ramach projektu, na terenie Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego powstanie także miasteczko dzieci – drewniane domki będą imitowały obiekty, tj. szkołę, kwiaciarnię czy fabryka Toyoty.

Fot. użyczone (UG Stare Bogaczowice)

14 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica