Aktualności, Polecamy

Najnowszy Tygodnik Wałbrzyski już w kioskach

Złote Dziki rozdane. Jury podczas gali kończącej 11. Festiwal Reżyserii Filmowej przyznało dwie równorzędne nagrody. Powędrowały one do Piotra Domalewskiego i Pawła Maślony. Statuetkę odebrała też Agata Kulesza. Podsumowujemy festiwal, którym przez wiele dni żył Wałbrzych. O czym jeszcze u nas przeczytacie?

Rusza przetarg na budowę zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Za około 40 dni okaże się ile firm wyraziło chęć budowy drogi okalającej miasto. Ogłoszono właśnie przetarg. W czwartym kwartale tego roku powinno być wiadomo kto wybuduje jezdnię.

Duże utrudnienia na kolei, a wszystko przez remont torowiska przy dworcu w Świebodzicach. Pasażerowie będą musieli się przesiadać z pociągów do autobusów. Jak ma wyglądać komunikacja zastępcza i o czym trzeba pamiętać?

Parkingi, które budzą emocje. Na Podzamczu miał powstać duży plac postojowy, ale nie… powstanie. Spółdzielnia zrezygnowała z tej inwestycji. Dlaczego? Parking być może zostanie za to uruchomiony naprzeciwko Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Łukasz Kazek, radny z Walimia, miłośnik regionu i pasjonat historii pracuje nad nowym filmem. Ma to być obraz, który spełni niezwykłe marzenia zwykłych ludzi różnych narodowości. Za reżyserię wziął się Mateusz Kudła.

Książ dla milusińskich. Doskonały pomysł władz zamku, który przyciągnął dosłownie tłumy dzieci w dniu ich święta. Najmłodsi zaglądali do miejsc na co dzień niedostępnych, poszukiwali legendarnych pereł księżnej Daisy i zwiedzali piwnice Hochbergów.

W Jedlinie-Zdroju skutecznie walczą o czyste powietrze. W gminie zakończyła się realizacja projektu zakładającego ograniczenie niskiej emisji. W ramach tego przedsięwzięcia zrealizowana trzy naprawdę duże zadania.

Trele Morele z ogólnopolską nagrodą. Teatrzyk z Boguszowa-Gorc pojechał do Pacanowa i zrobił furorę. Zdobył nagrodę, a „Zaczarowany imbryk” spodobał się dosłownie wszystkim. Nawet… Agacie Dudzie.

Oprócz tego jak zwykle u nas mnóstwo sportu, doniesienia z całego regionu, garść informacji kulturalnych oraz kronika kryminalna. To wszystko i wiele więcej w najnowszym Tygodniku Wałbrzyskim, który od poniedziałku można kupić w kioskach i punktach sprzedaży prasy na terenie całej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

11 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica