Aktualności, Polecamy

Najnowszy Tygodnik Wałbrzyski już w kioskach

Dostaniemy po kieszeni? Wszystko przez nową ustawę, która dajemy gminom nowe możliwości. Samorządy będą miały prawo domagać się od lokatorów mieszkań komunalnych pokazania dochodów. Ci lepiej sytuowani muszą liczyć się z tym, że za czynsz będą musieli zapłacić więcej. To nasz temat z okładki. O czym jeszcze u nas przeczytacie? 

Delegacja samorządowców z południa Dolnego Śląska na czele z prezydentem Wałbrzycha  Romanem Szełemejem pojechała do Brukseli, by przekonywać do Strategii Rozwoju Sudety 2030. Chodzi o to, by unijni urzędnicy łaskawszym okiem spojrzeli na miasta położone na południe od Wrocławia.

Mniejsze dotacje dostaną w tym roku niepubliczne przedszkola w Wałbrzychu. Ich właściciele na razie anonimowo skarżą się na niesprawiedliwe potraktowanie. W mieście odpowiadają, że wszystko zostało skrupulatnie wyliczone.

W jej wnętrzach przyjmowano dawnie monarchów, arystokratów i polityków. Dziś uznawana jest za najpiękniejszy zamkowy salon w Polsce. Co roku zachwyca setki tysięcy turystów. Odkrywamy tajemnice Sali Maksymiliana.

Jeżeli chcesz otrzymać pieniądze w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego warto, byś wiedział jakie zmiany wprowadzono. A zmieniło się sporo włącznie z kwotą przeznaczona na inwestycje w 2020 roku.

Zima to świetny trening dla kierowców. Rusza kolejna edycja akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”. W tym roku bezpłatne szkolenia będą realizowane pod hasłem „Wypadek to nie przypadek”.

Uwaga na żarłoczne podatki. Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na nową premierę. Dzięki spektaklowi najmłodsi zgłębią temat ekonomii. Przedstawienie „Zaskórniak i inne dziwadła z krainy portfela” powinni zobaczyć też dorośli.

Cały czas namawiamy do kupna naszych historycznych albumów, w których prezentujemy Wałbrzych i powiat wałbrzyski na dawnych pocztówkach. Przy zakupie kompletu trzech książek mamy dla naszych czytelników duże rabaty.

Oprócz tego jak zwykle u nas mnóstwo sportu, dużo kultury, garść doniesień z całego regionu oraz obszerna kronika kryminalna. To wszystko i wiele więcej w najnowszym wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego, który od poniedziałku można kupić w kioskach i punktach sprzedaży prasy na terenie całej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

11 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica