Najpierw medale, później Euro Camp

Trzy zawodniczki z naszego regionu wzięły udział w zapaśniczym turnieju International Open Cup Le Creusot we Francji. Wszystkie wróciły z medalami. Katarzyna Piaskowska i Aleksandra Lewczyńska (Heros Czarny Bór) przywiozły odpowiednio złotu i brązowy krążek, a na trzecim stopniu podium stanęła Julia Molińska (Ares Wałbrzych).

francja_zapasy

Był to turniej zarówno dla dziewcząt jak i chłopców w zapasach w stylu wolnym. Rozgrywany był w dniach 14-15 we francuskim Le Creusot.

Herosa Czarny Bór w tych zawodach reprezentowały Katarzyna Piaskowska oraz Aleksandra Lewczyńska, które walczyły w grupie wiekowej młodziczek. Znakomicie na francuskiej ziemi spisała się zwłaszcza ta pierwsza, która stanęła w najwyższym stopniu podium, a trzeba dodać, że wróciła na maty dopiero po kontuzji i był to dla niej pierwszy start od niespełna roku. Katarzyna Piaskowska zdobyła złoto w wadze do 58 kg wygrywając dwa pojedynki z zapaśniczkami z Francji.

Brązowy krążek wywalczyła z kolei Aleksandra Lewczyńska, startująca w wadze do 40 kg. Stoczyła we Francji 4 pojedynki – dwie walki wygrała (ze Szwedką i Francuzką) i dwie przegrała (z Niemką po zaciętym boju oraz z Francuzka).

Medal dla Aresa Wałbrzych przywiozła natomiast Julia Molińska, która startowała w wadze 60 kg w grupie wiekowej kadetek. Brązowy krążek wywalczyła po walce z Niemką, a wcześniej jedno starcie wygrała i jedno przegrała. Obie z z Francuzkami.

W imprezie startowało prawie 300 chłopców i dziewcząt z kilkunastu krajów. Po turnieju, w tej samej miejscowości, odbył się 3. Euro Camp w zapasach kobiet (przypomnijmy, że 2.Euro Camp odbył się w grudniu w Wałbrzychu, po turnieju Czarny Bór Open). W kilkudniowym zgrupowaniu wzięły udział Francuzki, Niemki, Szwedki, Włoszki, Hiszpanki, Węgierki, Austriaczki, a także podopieczne Dariusza Piaskowskiego.