Aktualności, Polecamy

Nasi w zarządzie

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej ponownie został wybrany do zarządu Związku Miast Polskich. Prezesem został z kolei znów prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. Ósma kadencja zarządu ZMP potrwa 5 lat (2019-2024), a grono reprezentantów polskich miast rozszerzono do 30 osób. W tym gronie znalazła się także prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Delegaci na Zgromadzenie Ogólne ZMP wybrali na drugą kadencję na prezesa ZMP, Zygmunta Frankiewicza, prezydenta Gliwic (229 głosów na 232 oddane). Dokonano również wyboru członków zarządu i komisji rewizyjnej na VIII kadencję. Po raz kolejny we władzach Związku znalazł się prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Dolny Śląsk ma mocną reprezentację, bo oprócz choćby gospodarzy Wrocławia czy Legnicy w zarządzie znalazła się także prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

W poszerzonym zarządzie zasiądzie teraz 30 przedstawicieli miast członkowskich. Dla 20 reprezentantów miast będzie to kontynuacja pracy z poprzedniej kadencji, a nawet paru poprzednich. Mamy też w składzie gremiów nowe twarze – 15 osób po raz pierwszy zasiądzie w zarządzie czy komisji rewizyjnej.

– Chętnych do pracy w zarządzie było sporo. Nie wszyscy mogli się do niego dostać. A to zobowiązuje tych, którzy zostali wybrani do tego, żeby te miejsca naprawdę dobrze wykorzystać – mówi Zygmunt Frankiewicz. Jego zdaniem pomimo występujących wśród samorządowców podziałów ważniejsze jest to, co ich łączy. Zwrócił uwagę, że w poprzedniej kadencji napięcia polityczne rzadko przenosiły się na pracę zarządu i dobrze by było, aby taka postawa została utrzymana, a członkowie zarządu skoncentrowali się na obronie samorządu. Zaapelował również do wszystkich nowo wybranych członków Związku o większe i aktywniejsze zaangażowanie się w prowadzone przez ZMP prace, np. wykorzystanie potencjału urzędników miejskich przy opiniowaniu projektów ustaw i rozporządzeń.

Fot. użyczone (Związek Miast Polskich)

8 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica