Aktualności, Polecamy

Nauczyciele listy piszą

Trwa piąty dzień strajku nauczycieli i trzeci egzaminów gimnazjalistów. Do pedagogów, którzy pokusili się o refleksje dotyczące protestu dołączyli także pracownicy Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Ogrodowej w Wałbrzychu. Poniżej publikujemy list otwarty nauczycieli z „Piątki”.

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele
Akcja strajkowa w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu trwa czwarty dzień i wciąż nie ma przesłanek, by w najbliższym czasie została przerwana. Wpisujemy się naszym protestem w podobne deklaracje szkól i przedszkoli z Wałbrzycha. Jesteśmy w stałym kontakcie z innymi placówkami i realizujemy ideę prawdziwej solidarności, która w historii dała nam świat, w jakim żyjemy.
Jesteśmy zdeterminowani, by osiągnąć cel, jakim jest podniesienie prestiżu zawodu nauczyciela. Skorzystają na tym nasi uczniowie, rodzice i – jak sądzimy – całe społeczeństwo, które w jakiejś części kształtujemy. Prosimy o zrozumienie i drobne gesty solidarności w codziennych rozmowach, wydawanych opiniach, wpisach i gestach.
Prosimy o zrozumienie, że to nie my jesteśmy odpowiedzialni za przedłużający się impas. Rodzice każdego dnia posyłają dzieci i młodzież do szkół w pełnym zaufaniu do nas, do tego, jacy jesteśmy na co dzień, jakie wartości reprezentujemy. Aby móc pokazywać innym świat, w jakim warto żyć, musimy mieć możliwość nasiąkania pięknem, nowymi pomysłami artystów, nowinkami naukowymi, postawami osób wybitnych. Chcielibyśmy mieć na to odrobinę czasu i możliwości, by ze zdwojoną siłą inspirować młodzież pasjami, wiedzą, nowymi umiejętnościami. Nie stanie się to nigdy, jeśli nie zaczniemy normalnie funkcjonować, zamiast comiesięcznego wegetowania i podejmowania dodatkowych zleceń. Nauczyciel zawodu stanie się w szkole już niebawem wspomnieniem, bo inżynierowie, specjaliści odejdą do innych zajęć, a akcentowana przez ministerstwo szkoła techniczna i branżowa nawet ze świetnym sprzętem będzie muzeum bez obsługi.
Ślemy serdeczne pozdrowienia i głosy wsparcia dla pozostałych protestujących.
Nauczyciele ZS nr 5 w Wałbrzychu.
Fot. użyczone (ZS nr 5 w Wałbrzychu)

12 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica