Nerwowe regularne ostatki

Minimalnym zwycięstwem nad Stalą Ostrów Wielkopolski zakończyli rundę zasadniczą drugoligowi koszykarze z Wałbrzycha. Wygrana Górnika Trans.eu rodziła się w wielkich bólach. Dość wspomnieć, że po dwóch kwartach rywale prowadzili 44:27. Biało-niebiescy „obudzili się” na szczęście w porę i zdołali przechylić szalę na swoją korzyść.

gornik_ostrow

Przez 3 min premierowej kwarty oba zespoły szły łeb w łeb i po 180 sek. było 7:7. Potem jednak nastąpił znakomity okres gry ostrowian i totalny zastój w poczynaniach gości. W efekcie kolejny fragment Stal wygrała 12:0 i po niecałych 7 min spotkania było 19:7 dla gospodarzy. W końcówce pierwszej odsłony podopiecznym Arkadiusza Chlebdy udało się odrobić część strat, ale po 10 min zespół z Ostrowa Wielkopolskiego i tak miał wyraźną przewagę. W drugiej części miejscowi wciąż prezentowali się zdecydowanie lepiej od przybyszów spod Chełmca. Trafiali regularnie z dystansu, a do tego skutecznie ograniczali poczynania biało-niebieskich w ofensywie. Po dwóch kwartach Stal była górą 44:27 i niewiele wskazywało, że Górnicy mogą ten mecz wygrać.

Sygnał do ataku po wyjściu z szatni dał Piotr Niedźwiedzki, wykorzystując dwa rzuty wolne. Po chwili z gry trafili Marcin Wróbel i Rafał Niesobski, który popisał się akcją 2+1. W 24 min było 45:35 i biało-niebiescy uwierzyli, że mogą jeszcze nawiązać wyrównaną walkę. Dzięki dobrze rozegranej przez gości końcówce trzeciej ćwiartki dystans dzielący obie ekipy po 30 min stopniał do zaledwie 2 oczek (51:49). W tej części to koszykarze Stali mieli olbrzymie trudności z trafianiem do kosza przeciwników, ale to nie było zmartwienie rozpędzających się z minuty na minutę graczy wicelidera tabeli. W ostatniej partii chłopcy trenera Chlebdy doprowadzili do wyrównania (w 34 min trafił Niesobski i było 56:56), a po chwili po akcji punktowej Niedźwiedzkiego wyszli na prowadzenie. W dramatycznej końcówce więcej zimnej krwi zachowali biało-niebiescy, którzy nie bez trudu, ale jednak odnieśli minimalne zwycięstwo na trudnym terenie w Ostrowie Wielkopolskim.

Stal Ostrów Wielkopolski – Górnik Trans.eu Wałbrzych 65:66 (26:18, 18:9, 7:22, 14:17)

Górnik Trans.eu: Niesobski 18, Wróbel 13, Niedźwiedzki 12, Glapiński 8, Kozak 7, Ratajczak 5, Bochenkiewicz 3, Krówczyński 0.