Nie dla nas gra o medale

Koszykarze Górnika Trans.eu nie awansowali do finału mistrzostw Polski juniorów starszych. W decydującym spotkaniu turnieju półfinałowego w Wałbrzychu, biało-niebiescy ulegli ekipie z Poznania. Biofarm Basket Junior rozgromił podopiecznych Pawła Domaradzkiego różnicą ponad 30 pkt.

Gornik_Biofarm

Na początku starcia zapachniało jednak niespodzianką. Gospodarze, grając niezwykle skutecznie (w pierwszej kwarcie trafili 9 z 15 rzutów, co dało 60proc. skuteczności z gry), prowadzili w 6 min 19:8. Znakomicie w tej fazie spotkania prezentował się Łukasz Kołaczyński, zdobywca 10 pkt w pierwszej kwarcie. Wprawdzie poznaniacy zniwelowali straty do 2 oczek (21:19), ale po 10 min wałbrzyszanie wciąż byli górą. Do połowy drugiej kwarty trwała wyrównana walka. Wtedy za uderzenie rywala przewinienie dyskwalifikacyjne otrzymał Damian Durski i Górnicy musieli sobie radzić bez swego lidera. Od stanu 27:25 w 14 min Biofarm Basket w ciągu zaledwie kilku chwil wypracował przewagę, którą później tylko powiększał. Gospodarze grając w osłabieniu nie mieli argumentów, by przeciwstawić się poznaniakom, którzy sukcesywnie powiększali dystans dzielący obie drużyny, który pod koniec czwartej kwarty sięgnął 30 oczek.

Koszykarze spod Chełmca musieli obejść się smakiem. W turnieju, którego byli gospodarzem, zajęli trzecie miejsce. Obok Biofarmu do finałowej rozgrywki MP koszykarzy U-20 awansował też Trefl Sopot.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Biofarm Basket Junior Poznań 54:86 (24:21, 8:19, 13:30, 9:16)

Górnik Trans.eu: Kołaczyński 19, Krzymiński 7, Durski 6, Jeziorowski 6, Kurzepa 5, Kaczuga 4, Tyszka 3, Podejko 2, Szmidt 2, Będzitko 0, Dargacz 0.