Aktualności, Polecamy

Nie dokarmiajcie gołębi

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podzamcze” prosi mieszkańców dzielnicy, by nie dokarmiali ptactwa. Taki apel ma na celu wyeliminowanie podobnych zachowań, bo… robi się z tego spory problem.

SM „Podzamcze” informuje, że takie właśnie zachowanie może doprowadzić do niepożądanych skutków, bowiem pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że odchody ptaków powodują niszczenie parapetów, elewacji budynków czy dachów, a ponadto stanowią one zagrożenie dla samych mieszkańców.

Problematyka gołębi polega nie tylko na tym, że powodują szkody gospodarcze, ale także zdrowotne. Nie każda osoba wie, że ptaki te przenoszą groźne choroby, a w ich odchodach zawarte są wirusy, przez co wiele osób nazywa je ,,latającymi szczurami”. Mimo to w naszym mieście wciąż bardzo wiele osób dokarmia gołębie.

O tym, że choćby w Rynku jest mnóstwo gołębi nie trzeba chyba specjalnie nikogo przekonywać. Dla jednych to nic nadzwyczajnego, bowiem podobnie jest w innych miastach w Polsce, ale są też tacy, którzy uważają, że nie powinno się dokarmiać gołębi, bowiem powoduje to, że ich ilość systematycznie się zwiększa.

– Są osoby, które stale dokarmiają gołębie. Według mnie straż miejska powinna takie osoby informować o zakazie karmienia, bo tych ptaków w Rynku i w okolicach będzie przybywać – uważa Rafał Fijałkowski.

Zanieczyszczone balkony, elewacje czy chodniki – taki obrazek możemy często napotkać w okresie ciepłych miesięcy, jakie mamy teraz. Odchody odstraszają swoim zapachem i wyglądają nieestetycznie. Przechodnie starają się omijać zanieczyszczone miejsca szerokim łukiem. Większy problem mają lokatorzy mieszkań, na których elewacjach gołębie są stałymi gośćmi. Ptaki te przenoszą bakterie powodujące u ludzi poważne choroby żołądka i jelit.

– Choroby przenoszone przez gołębie mogą okazać się poważne w skutkach dla ludzi, dlatego warto zawczasu skutecznie zadbać o zabezpieczenie balkonów, elewacji czy strychów, na których te ptaki mogą przebywać. Dla dobra własnego i całego otoczenia – tłumaczy Paweł Ćwierzyński z firmy BirdSystem, producenta bezpiecznych modułów mechanicznych odstraszających gołębie.

SCB

Fot. archiwum

8 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica