Na sygnale, Polecamy

Nie miał prawa jazdy i był pijany

Zatrzymany przez policjantów prewencji 29-letni kierowca miał blisko promil alkoholu w organizmie. Nie posiadał też uprawnień do prowadzenia samochodu. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że właśnie świętował udany… zakup samochodu.

Do zdarzenia doszło w czwartek o godzinie 21:00 przy ul. Komuny Paryskiej w Wałbrzychu. Policjanci zwrócili uwagę na jadących samochodem osobowym trzech młodych mężczyzn i postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego. W trakcie kontroli okazało się, 29-letni mieszkaniec dzielnicy Biały Kamień jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,98 prom. alkoholu w jego organizmie. Ponadto podczas legitymowania funkcjonariusze potwierdzili, że kierujący nigdy nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że kupił samochód kilka godzin wcześniej i właśnie świętował ten fakt.

Przypomnijmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza tą dotkliwą finansową sąd może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do 2 lat.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

9 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica