Kultura, Polecamy

Nie mijaj moja miłości

– Romans z poezją pozwala mi znosić starość. Tęsknota za ziemią rodzinną i niemożność częstego odwiedzania jej powoduje, że piszę wiersze z oddalenia – wyznaje znany aktor Adam Wolańczyk.

kanapa_marzec

Podczas marcowej Kanapy Teatralnej – comiesięcznego spotkania literacko-muzycznego w foyer Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu – Adam Wolańczyk zaprezentował zebranym nowo wydany, swój drugi tomik wierszy pt. „Nie mijaj moja miłości”. – Mój zawód – aktorstwo – ociera się o poezję – mówił w rozmowie z prowadzącym spotkanie Krzysztofem Kobielcem. – Zależy mi na muzyczności tekstów i na tym, żeby było w nich serce, miłość, żeby czytelnik dobrze się czuł czytając mój wiersz – mówił.

I rzeczywiście, utwory pana Adama przepełnione są nostalgią i miłością, czułością i ciepłem. „Uroda galicyjskich pól i Puszczy Solskiej wyzwala pragnienie obcowania z pięknem, a wyidealizowany świat z dziecięcych wspomnień jeszcze to pragnienie pogłębia. W wiersza pobrzmiewają tony rodem z Nowogródka. (…) Plastyczne metafory grają w duszy niczym fletnia, a z muzyką tą ożywa odległy świat cerkiew i cherubinów”, czytamy we wstępie autorstwa Jolanty Kais-Badrici.

Fot. Elżbieta Gargała

21 marca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica