Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Nie próżnowali, tylko zwiedzali

W ostatnim czasie Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków z siedzibą w Wałbrzychu nie próżnowało. Jego członkowie zwiedzali Wrocław oraz pojawili się pod zamkiem Cisy.

We Wrocławiu 23-osobowa grupa zobaczyła unikatowy w skali Polski trzonolinowiec, następnie przeszła przez Wzgórze Partyzantów, przez szlak średniowiecznych fortyfikacji do Muzeum Architektury. Kolejnym punktem wyprawy był Bastion Ceglarski, Ostrów Tumski. Zainteresowani odbyli rejs statkiem po Odrze. Po tych atrakcjach grupa przeszła do Rynku.

Również 23-osobowa delegacja DTMZ zjawiła się na na I turnieju rycerskim pod zamkiem Cisy. Oczywiście obecność DTMZ nie ograniczyła się do samego widowiska – „foto-zwiedzacze” odwiedzili również sam zamek.

Z kolei 8 września o godz 10.00 wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w sprzątaniu i porządkowaniu terenu ruin zamku Stary Książ, organizowanego przez DTMZ.
– Mamy zgodę i poparcie władz w zorganizowaniu tego pożytecznego projektu – mówi Robert Matwiejów, szef grupy.

Kolejny duży (trzydniowy) zlot DTMZ, odbędzie się w Grodzie Rycerskim Byczyna, w dniach 9-11 listopada.

Fot. użyczone/DTMZ

16 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica