Polecamy, Sport

Niemcy zdominowali Puchar Narodów

Reprezentanci Niemiec zdeklasowała rywali w rozegranej w Strzegomiu trzeciej rundzie Pucharu Narodów w WKKW wygrywając konkurencję zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Na drugim miejscu uplasowali się Brytyjczycy, a na trzecim Holendrzy. Na piątej lokacie zawody ukończyli Polacy.

Niemiecki team prowadzenie objął już po ujeżdżeniu i utrzymał je do końca rywalizacji. Najlepszy wynik w drużynie i zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej wywalczył Michael Jung na 11-letnim fischerChipmunk FRH. Druga lokata po ujeżdżeniu, a następnie czysty cross z niewielkim spóźnieniem i bezbłędny parkur zagwarantowały mu pierwsze miejsce na podium. – Jestem bardzo zadowolony z mojego przejazdu, fisherChipmunk to świetny koń.
Pogoda nie sprzyjała, ale na parkurze był skoncentrowany i świetny do jazdy, jak zwykle – mówi Michael Jung.
Na drugie, z trzeciego miejsca po crossie awansował Brytyjczyk Ben Hobday na Shadow Man. Trzecią lokatę zajął zawodnik z Niemiec Andreas Dibowski na klaczy FRH Corrida. Lidera konkursu po ujeżdżeniu, Tima Lipsa dosiadającego konia Bayro, 6-sekundowe spóźnienie na crossie, kosztowało utratę pierwszej pozycji, a jedna zrzutka na parkurze pozbawiła go miejsca na podium. Holender ostatecznie zakończył rywalizację na czwartym miejscu.
Polacy po niezbyt udanych występach podczas ujeżdżenia, po crossie awansowali z ósmej na piątą pozycję i utrzymali ją do końca rozgrywki. Najlepszy wynik w drużynie uzyskał Jan Kamiński na Seniorze, koniu polskiej hodowli. Zawodnik zaliczył trzy zrzutki na parkurze i z 22. miejsca po crossie spadła o 3 lokaty i ukończył konkurs na 25. miejscu w stawce 55 zawodników.
W konkursie rywalizowało osiem reprezentacji narodowych. Dla wielu z nich stawka była bardzo wysoka. Uzyskanie dobrej lokaty w klasyfikacji całego cyklu pucharowego, to szansa na awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio dla ekip, które nie mają jeszcze kwalifikacji.
Niedzielna konkurencja skoków przez przeszkody wyłoniła także zwycięzców konkursów w długim formacie. W CCI4*-L, najtrudniejszej rywalizacji rozgrywanej na hipodromie w Morawie, podczas której zawodnicy walczyli o kwalifikacje na sierpniowe mistrzostwa Europy w Luhmühlen oraz przyszłoroczne igrzyska w Tokio. Wygrał Yoshiaki Oiwa dosiadający konia Bart L JRA. Japończyk po czysto przejechanym crossie awansował z drugiego miejsca po ujeżdżeniu na pozycję lidera i nawet niewielkie przekroczenie normy czasu na parkurze nie pozbawiło go najwyższego miejsca na podium. – Mój koń, mimo że jest zmęczony pogodą, skakał dziś bardzo dobrze. Parkur skończyliśmy tylko z punktami karnymi za czas. Jestem z niego bardzo zadowolony – mówi Oiwa.
Drugą i trzecią lokatę zajęły reprezentantki Szwecji, odpowiednio Jonna Britse na klaczy Quattrino oraz Ebba Adnervik na koniu Chippieh.
W „trzech długich gwiazdkach” najlepsza była zawodniczka ze Szwajcarii Brigitte Peterhans na Grecvol de Lully, a konkurs „dwóch długich gwiazdek” wygrała Karin Donckers z Belgii na koniu Ludique du Cœur des Collines. Podczas czterech dni zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials rozegrano łącznie 12 międzynarodowych i krajowych konkursów, w których startowało ponad 400 koni w barwach 22 krajów.
W niedzielę rozegrano także próby terenowe konkursów w krótkim formacie i w konkursach krajowych.
Oto zwycięzcy konkursów międzynarodowych w „krótkich gwiazdkach” i klasie Intro:
CCI3*-S: Michael Jung i Wild Wave, Niemcy
CCI2*-S: Dirk Schrade i Dajara 4, Niemcy
CCI1* Intro: Clemens Croy i Sarah Bernhardt K, Austria
Zwycięzcy klas krajowych:
CNC2*: Mariusz Kleniuk i Soplica, Polska
CNC1*: Lisa Hopster i Rousseaus Mademoiselle, Niemcy
CNC L: Weronika Król i Greenline, Polska
CNC LL: Milena Pelc i Enjoy, Polska
Fot. użyczone (Leszek Wójcik/ LOTTO Strzegom Horse Trials)

2 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica