Kultura, Polecamy

Niespodziewane wydarzenia i mordercze listy

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza w dniach 9-11 listopada na specjalne pokazy przedpremierowe spektaklu „Instytut Goethego” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. W przyszłą niedzielę zapraszamy tez na „Czytanie”.

„Instytut Goethego”

Spektakl jest realizowany w ramach projektu  „Ogień w głowie 3”. Polsko-Niemieckie Spotkania z Teatrem dla Młodzieży. Jego premiera odbędzie się 19 listopada, o godz. 11.00 na zakończenie „Ognia w głowie”.

Opracowanie tekstu, reżyseria, choreografia: Cezary Tomaszewski

Opracowanie tekstu, dramaturgia: Daria Kubisiak

Scenografia: Bracia (Maciej Chorąży + Agnieszka Klepacka)

Muzyka na żywo, opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne: Weronika Krówka

Reżyseria świateł: Jędrzej Jęcikowski

Charakteryzacja: Kacper Rączkowski

Obsada: Sara Celler-Jezierska, Weronika Krówka [g], Rafał Kosowski, Dariusz Maj [g],

Filip Perkowski, Dariusz Skowroński i Piotr Tokarz

Siedem osób zostaje zaproszonych do tajnego projektu w Instytucie Goethego mającego swoją siedzibę na Zamku Książ w mieście Waldenburg. Gdy w tajemniczy sposób ginie jeden z nich, uczestnicy projektu zdają sobie sprawę, że zostali wplątani w aferę kryminalną. Niespodziewane wydarzenia i mordercze listy tajemniczego Wertera budzą w nich lęk i ciekawość zarazem. Pięciu bohaterów o pseudonimie Wilhelm oraz Pani Leere i Pani Gefűhl postanawiają sprostać postawionym im zadaniom i dowiedzieć się, kto lub co jest powodem zabójczych sytuacji. Lektura listów Wertera do przyjaciela budzi w nich skrajne emocje od współczucia do współodczuwania. Wraz z Werterem przechodzą emocjonalną drogę egzystencjalnych lęków, smutku, melancholii, romantycznej miłości, obłędu i samobójczych śmierci, którym nierzadko towarzyszy muzyka.

Specjalne pokazy przedpremierowe :

9 listopada / godz. 19.00 / duża scena

10 listopada / godz. 19.00 / duża scena

11 listopada / godz. 18.00 / duża scena

Premiera / 19 listopada / godz. 11:00 / duża scena

Uroczyste zakończenie z „Ogniem w głowie 3. Polsko-Niemieckich Spotkań z Teatrem dla Młodzieży” – 19. Dni Dramaturgii. Projekt jest współfinansowany przez  Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz ze środków z budżetu województwa dolnośląskiego.

Partner projektu: Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland (Frankfurt am Main)

Partner Teatru: Goethe-Institut

11 listopada Czytamy w Szaniawskim

Czytanie: SiostRANKI

Do Szaniawskiego wracają  SiostRANKI – cykl czytań performatywnych dedykowanych dzieciom i młodzieży. W ramach projektu „Czytamy na głos. Najlepsza literatura w Szaniawskim” czytamy książki Wydawnictwa Dwie Siostry.

W pierwszej odsłonie – 11 listopada, o godz. 16.00 – „Poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków Marty Dzienkiewicz. Specjalnie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zostaną zaprezentowane polskie pionierki i pionierzy, przybliżone bardziej i mniej znane postacie rodaków, którzy sławią Polskę na arenie międzynarodowej.

Czytanie połączone jest z warsztatem dla młodych widzów.

Reżyseria: Judyta Berłowska. Obsada: Karolina Krawiec, Mateusz Flis

11 listopada 2018 / niedziela / godz. 16:00 / foyer

Projekt „Czytamy na głos. Najlepsza literatura w Szaniawskim” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – priorytet: Promocja Czytelnictwa realizowany przez Instytut Książki.  Dofinansowanie ze środków z budżetu województwa dolnośląskiego.

„Czytanie pani Ireny Sierakowskiej”

W drugiej odsłonie – 11 listopada, o godz. 17.00 – zapraszamy na unikatowe czytanie pamiętników Pani Ireny Sierakowskiej, świadka historii i uczestniczki Powstania Warszawskiego.

W czasie trwania warsztatu dla młodszych widzów zapraszamy dorosłych na wyjątkowe spotkanie – odczytanie zostaną fragmenty prywatnych wspomnień m.in. z Powstania Warszawskiego. Postaramy się przybliżyć widzowi intymne momenty z życia, które wydarzą się na tle wielkiej i trudnej historii. Fragmenty zostały wybrane, opracowane i odczytane przez Irenę Sierakowską, bliską krewną Pani Sierakowskiej.

Reżyseria: Sebastian Majewski

Fragmenty opracowała i występuje: Irena Sierakowska

11 listopada / niedziela / godz. 17:00 / scena kameralna

Rezerwacja biletów: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); www.bilety.teatr.walbrzych.pl. Więcej informacji na: www.teatr.walbrzych.pl.

Fot. użyczone (TD w Wałbrzychu)

9 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica