Na sygnale, Polecamy

Nietrzeźwy roztrzaskał się o drzewo i uderzył w słup

Trzy osoby ucierpiały w wypadku drogowym, do którego doszło w miniony poniedziałek przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu. Sprawca, 38-letni mężczyzna, kierował autem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego prawie 2,5 prom. alkoholu. Grozi mu do lat 12 więzienia oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do zdarzenia doszło ok. godz 21:30. Kierowca Jeepa stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik i czołowo uderzył w drzewo, a następnie w słup. Wraz z kierującym podróżowało dwóch innych mężczyzn w wieku 25 i 26 lat. Siła uderzenia była tak duża, że prowadzący auto 38-latek został zakleszczony za kierownicą. Strażacy potrzebowali kilkudziesięciu minut, by wyciągnąć kierowcę z samochodu. Wszyscy uczestnicy wypadku z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala przy ul. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Policjanci ustalili, że sprawca w momencie zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 2,45 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku drogowego kierując samochodem w stanie nietrzeźwości oraz bez prawa jazdy. Za popełniony czyn może mu grozić łączna kara do 12 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

6 grudnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica