Nocne ściganie po górach i lasach

Po raz 28 w historii biegacze pokonywali nocą leśne dukty w Górach Wałbrzyskich, zdobywali Trójgarb, Chełmiec i Dzikowiec. To znak, że za nami kolejna edycja Sudeckiej Setki. Najszybsi na 100 km byli Ewa Majer i Bartosz Gorczyca.

SAMSUNG CSC

W tym roku na mecie zameldowało się łącznie 415 śmiałków, którzy mieli do wyboru trzy dystanse: 100 km (Sudecka Setka), bieg na 72 km oraz Nocny Maraton Górski (42 km). Tradycyjnie uczestnicy wyruszyli z boguszowskiego rynku.

Najszybszy na mecie okazał się Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna, który drugiego na mecie Piotra Sawickiego wyprzedził o prawie godzinę. Na piątym miejscu finiszował Adrian Żeromski z Boguszowa-Gorc, a szóstą lokatę zajął Marcin Dudziński z Wałbrzycha. Wśród kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła Ewa Majer z Dobczyc.

Bardzo widoczni na trasie byli zawodnicy z naszego terenu w Nocnym Maratonie Górskim. U pań dystans 42 km najszybciej pokonała Anna Grześkowiak z Wałbrzycha, a wśród mężczyzn triumfował mieszkaniec Boguszowa-Gorc, Alan Dobrowolski. Obok prezentujemy dokładne wyniki.