Norwid dał lekcję siatkówki

Nie było powtórki sprzed dwóch tygodni gdy zawodnicy Aqua-Zdroju walczyli przez pięć setów z ekipą AGH Kraków i w końcu przełamali rywali. W 3 kolejce I ligi Norwid Częstochowa okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem wygrywając pod Chełmcem 3:1.

aqua_norwid

Podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego rozpoczęli starcie jakby stremowani i zagubieni. Nim się obejrzeli tracili do przyjezdnych już 3 oczka. Na szczęście nasi szybko się pozbierali. Doprowadzili do remisu 7:7, a po chwili byli już górą 9:8. Potem przez chwilę obie drużyny szły łeb w łeb, aż Norwid zaczął zyskiwać przewagę. Gdy częstochowianie prowadzili 21:16, wydawało się, że emocje w tym secie już się skończyły. Tymczasem gospodarze doszli rywali na punkt (21:22) i znów stanęli, przegrywając pierwszą partię do 23.

Dużo lepiej w wykonaniu miejscowych wyglądał początek seta numer dwa. Po kilku wymianach Aqua-Zdrój wygrywał 6:2, a później 10:7. Trener Bułkowski cały czas czuwał nad swym zespołem, pilnując, by gra nie traciła na jakości. Niestety jego podopieczni prezentowali się nierówno i grali falami. Wałbrzyszanie prowadzili 15:10 i 19:14, by w krótkim czasie dać się dogonić (22:21). W nerwowej końcówce tej odsłony miejscowi nie wykorzystali dwóch piłek setowych, ale w końcu doprowadzili tę część do szczęśliwego końca i wyrównali stan meczu na 1:1.

Trzecia partia wydawała się decydująca. Początkowo było 2:6, ale po chwili wałbrzyszanie dociągnęli do stanu 7:7. Reakcja szkoleniowca gości była natychmiastowa. Przerwa na żądanie i ostudzenie rozpalonych głów swoich siatkarzy. Norwid od tego momentu zaczął wyraźniej przejmować inicjatywę. Wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, które już nie oddał do ostatniej wymiany triumfując do 19.

W czwartym secie miejscowi nie podjęli już walki. Częstochowianie niemal od pierwszej akcji dominowali. Szybko zbudowali bezpieczną przewagę i bez większych trudności dowieźli korzystny wynik do końca tej odsłony, zgarniając w Wałbrzychu komplet punktów.

MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (23:25, 25:23, 19:25, 15:25)

MKS Aqua-Zdrój: Linda, Zieliński, Orobko, Dzikowicz, Woźnica, Lipiński, Szydłowski (libero).