Aktualności, Polecamy

Nowa stacja diagnostyczna „Mechanika”

Kilkadziesiąt tysięcy złotych kosztował remont i zakup nowoczesnej stacji diagnostycznej przy Zespole Szkół nr 5. Jak zgodnie stwierdzili prezydent Roman Szełemej oraz Iwona Hnatiuk, dyrektor „Mechanika”, stacja ma służyć mieszkańcom Wałbrzycha, ale również uczniom placówki przy ulicy Ogrodowej.

Wtorek był szczególnym dniem dla Zespołu Szkół nr 5 przy ulicy Ogrodowej. Tego dnia w obecności prezydenta miasta Romana Szełemeja przedstawiciele uczniów wraz z dyrektor Iwoną Hnatiuk oraz Zygmuntem Rakoczym, kierownikiem Centrum Kształcenia Praktycznego, uroczyście przecięli wstęgę oddając do użytku wyremontowaną i nowoczesną stację diagnostyczną. Stację, która choć działa niemal ćwierć wieku, to dzięki staraniom wielu podmiotów na czele z obecną i poprzednią dyrekcją szkoły, Biurem Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Wałbrzycha, radą miasta oraz prezydentem Romanem Szełemejem, dopiero teraz doczekała się renowacji na miarę wymagań i przepisów. – Również tych, które dopiero wejdą do użytku, gdyż została wyposażona w urządzenie polskiej produkcji Certus 3, które odpowiada wymogom, jakie mają wejść w życie dopiero w 2020 roku – mówi Zygmunt Rakoczy.

Nic zatem dziwnego, iż stacja przy popularnym „CeKaPie” to prawdziwa chluba „Mechanika”, a radość dyrekcji szkoły jest tym większa, iż tylko pięć dolnośląskich szkół dysponuje taką właśnie bazą dydaktyczną. – Na co dzień nasi uczniowie korzystają ze specjalistycznych laboratoriów, w które wyposażona jest placówka, tak więc oddanie do użytku nowoczesnej linii diagnostycznej powinno być kolejnym magnesem przyciągającym młodzież do naszej szkoły – cieszy się dyrektor Iwona Hnatiuk.

Ze stacji korzystać będą nie tylko przedstawiciele ZS nr 5 uczący się na kierunkach technik pojazdów samochodowych czy elektromechanik, ale również wszyscy chętni, którzy chcą przeprowadzić badanie diagnostyczne swych pojazdów. O ile bowiem oferta edukacyjna placówki jest skierowana do młodzieży, o tyle stacja ma posłużyć wszystkim, w tym mieszkańcom miasta czy Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Tekst i foto: Bartłomiej Nowak

11 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica