Polecamy, Sport

Nowe kategorie, dobre starty

W silnie obsadzonych zawodach zapaśniczych w Kraśniku wystartowały podopieczne Dariusza Piaskowskiego z Aresa i Herosa. Juniorki rywalizowały w ramach XXVII międzynarodowego turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej, a juniorki młodsze (kadetki) walczyły w Pucharze Polski.

Mimo, że dla naszych zapaśniczek były to zawody w nowych kategoriach wiekowych – spisały się bardzo dobrze.

W międzynarodowym turnieju dla juniorek wystartowała zapaśniczka Aresa Wałbrzych – Julia Molińska i był to dla niej bardzo udany debiut. Zdobyła brązowy krążek w wadze do 59 kg. Mimo, że rozpoczęła od przegranej z Litwinką Viktoriją Augustauskaite, to w kolejnych starciach, włącznie z walką o brąz, nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom. Na najniższym stopniu podium wagi do 59 kg stanęła zwyciężając przez położenie na łopatki z Aleksandrą Maziarczyk (Cement-Gryf Chełm).

Na 5 miejscu w Pucharze Polski kadetek w wadze do 46 kg zakończyła swój start natomiast Aleksandra Lewczyńska (Heros Czarny Bór), która w Kraśniku stoczyła 4 pojedynki i zaliczyła dwa zwycięstwa i dwie porażki. W półfinale z Nikolettą Szewczuk (AKS Piotrków Tryb.) Heroska prowadziła jeszcze na pół minuty przed końcem walki, jednak zwyciężyło doświadczenie i starsza przeciwniczka pokonała naszą zapaśniczkę. Podobny przebieg miała walka o brązowy medal i ostatecznie Lewczyńska debiut w juniorkach młodszych zakończyła na 5 miejscu. Ola do końca roku jest jeszcze młodziczką, przed nią Mistrzostwa Polski w tej grupie wiekowej, a w Kraśniku przegrała jedynie z medalistkami tegorocznej OOM (mistrzostw Polski juniorek młodszych).

Fot. użyczone

22 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica