Aktualności, Polecamy

Nowe mieszkania na nowy start

Przekazano klucze nowym lokatorom budynku przy ulicy Husarskiej 8 w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze. Znajdują się tam 23 mieszkania wykonane w najwyższym standardzie, wykończone, gotowe do zamieszkania.

Są to mieszkania komunalne. Ich budowa była możliwa dzięki środkom, które gmina Wałbrzych otrzymała w formie preferencyjnej pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
– Nowe mieszkania oznaczają dla kolejnych mieszkańców zmianę nie tylko na lepsze, często jest to właściwie nowe życie. Ci którzy nie bywają na Podgórzu, Sobięcinie, niestety również w Śródmieściu, Nowym Mieście i nie widzą w jakich warunkach wielu mieszkańców Wałbrzycha mieszka, nie rozumieją co oznacza mieszkanie na trzecim piętrze, bez ciepłej wody, bez toalety, z piecem na węgiel, który trzeba nosić, kiedy ma się 70-80 lat – mówi Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha. – Potrzebujemy w mieście bardzo dużo mieszkań. Oceniamy, że około 1500 może 2000 dla tych, którzy chcieliby tu zostać, nie wyjeżdżać, pomagać rozwijać Wałbrzych – dodaje gospodarz miasta.
Nowe mieszkania są budowane głównie z myślą o ludziach młodych, rozwojowych, ale nie tylko.
– Ten budynek jest miejski. Jest wybudowany w najwyższym standardzie. Kosztował nas sporo, ale ważne jest to, że od momentu kiedy mieszkańcy się wprowadzą, to będzie dla nich zupełnie nowy etap – mówi prezydent Wałbrzycha.
Obecnie nowy budynek powstaje przy ulicy Staszica. Znajdą się w nim 43 mieszkania. Trwają również prace w ramach rządowego projektu „Mieszkanie Plus” również na ulicy Husarskiej. W planach miasto ma budowę kolejnych nowych budynków czy nawet osiedli, jak choćby w dzielnicy Biały Kamień.
SCB
Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

14 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica