Aktualności, Polecamy

Nowi ludzie prezydenta

Nie tak dawno Sylwia Bielawska zastąpiła na stanowisku zastępcy prezydenta miasta Zygmunta Nowaczyka. Ostatnio doszło do kilku kolejnych zmian na ważnych stanowiskach w mieście.

Najpierw pojawiła się informacja, że Marek Małecki z końcem roku przestanie pełnić funkcję szefa MZB. Informacje te potwierdziły się, a miejsce Małeckiego w spółce zajął Kacper Nogajczyk. – Jest osobą, która do tej pory pracowała jako prezes spółki komunalnej w Świebodzicach. MZB będzie zarządzał budynkami „Mieszkanie Plus”, będzie poszukiwał źródeł finansowania i nowych lokalizacji. Przed spółką MZB stoi wielkie wyzwanie: jak zapewnić mieszkanie dla tych, którzy przeprowadzą się z wyburzanych budynków i tych, którzy zechcą tu wrócić, a więc nowy etap budownictwa komunalnego – wylicza zadania dla nowego prezesa MZB prezydent Roman Szelemej.

Nowym kierownikiem Biura Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa został powszechnie znany w naszym regionie Jerzy Ignaszak, który zastąpił Wiesława Sójkę. – Przez wiele lat w różnych urzędach na szczeblu wojewódzkim pracował jako urzędnik samorządowy i państwowy, a później przez wiele lat był wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Realizowaliśmy wspólnie wiele projektów i dlatego chcę skorzystać z jego wiedzy i kompetencji przede wszystkim w zakresie ochrony środowiska. Przed nami trudne zadania: likwidacja pieców – kopciuchów, energetyka odnawialna, nowe możliwości pozyskiwania środków – informuje prezydent.

Nowym kierownikiem Biura Zamówień Publicznych został natomiast Jarosław Choptiany. – Wraca on do Wałbrzycha. Przez wiele lat pracował i został szefem działu zamówień publicznych w urzędzie marszałkowskim. Udało się wałbrzyszanina z urodzenia, mieszkającego obecnie w Świebodzicach, namówić do powrotu. Obejmie dział zamówień publicznych w wałbrzyskim ratuszu, również z zadaniem wdrożenia programu PPP: partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest wielką szansą rozwojową polskiej gospodarki, a szczególnie samorządu – wyjaśnia Roman Szełemej.

SCB

Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

11 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica