Aglomeracja Wałbrzyska

Noworudzianin walczy o I miejsce

Na placu boju pozostała już tylko szóstka, w tym Wojciech Arabucki z Nowej Rudy. Spośród 33 nadesłanych z całej Polski prac to właśnie ich pomysły najbardziej spodobały się jury. 18 czerwca na Politechnice Wrocławskiej wielki finał II edycji konkursu „Mam talent do nauki”. Początek o godzinie 12.00.

Robot kroczący lub sterowane ręcznie ramię robota? Inteligentny sposób przechowywania żywności czy obserwacje krzepnięcia cieczy? A może rozważania na temat promieniotwórczości albo zastosowanie alg jako źródła biodiesla? O tym, który projekt zwycięży, przekonamy się już w najbliższy wtorek. Podczas finałowej gali (sala 204, bud. A-1) nominowana szóstka będzie prezentować swoje projekty przed jury (czas wystąpienia to 30 minut). Wygra ten, kto zrobi to w najbardziej atrakcyjny sposób.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przesyłali opis autorskiego projektu badawczego albo technicznego dotyczącego: matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Drugi to prezentacja swojej pracy na forum publicznym.

Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”. Laureat, jeśli zdecyduje się na studia na naszej uczelni, otrzyma:
– roczne stypendium w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane przez pierwszy rok studiów
– miejsce w akademiku na pierwszym roku studiów
– opiekę tutora przez cały okres studiów
– multimedialny tablet.

Na pozostałych finalistów również czekają atrakcyjne nagrody. Za zajęcie II i III miejsca uczestnicy konkursu otrzymają czytniki e-booków.

FINALIŚCI

Łukasz Szczeciński (Zespołu Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica
w Zduńskiej Woli) – Manipulator – ramię robota sterowane ręcznie
Piotr Adamczyk (IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej
w Olsztynie) – Robot kroczący typu hexapod
Klaudia Nosal (Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu) -Obserwacje procesów stygnięcia i krzepnięcia cieczy
Aleksandra Świercz (Pajęczno) – Promieniotwórczość wokół nas
Wojciech Arabucki (Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie) – Algi Nannochloropsis salina jako źródło biodiesla
Grzegorz Gajoch (finalista poprzedniej edycji, V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie) – BOX –inteligentny system przechowywania żywności.

17 czerwca 2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica