Kultura, Polecamy

Nowość w repertuarze

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza widzów na rozważania o historii. W ten weekend (13-15 kwietnia) na Dużej Scenie zobaczymy wyjątkowe przedstawienie w reżyserii Anety Groszyńskiej.

„Sienkiewicz Superstar (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)”

Tekst, dramaturgia: Jan Czapliński

Reżyseria: Aneta Groszyńska

Scenografia, kostiumy, światło: Tomasz Walesiak

Muzyka: Jerzy Rogiewicz

Ruch sceniczny: Mikołaj Karczewski

obsada: Sara Celler-Jezierska, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Joanna Łaganowska, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Irena Sierakowska

Biografia człowieka, który podarował Polakom historię i historia problemu, jaki z tego wyniknął. Na stulecie odzyskania niepodległości, twórcy wielokrotnie nagradzanej Zapolskiej Superstar…, zapraszają na sequel – opowieść o Henryku Sienkiewiczu, autorze popularnym i bardzo nieznanym. Opowieść o Polsce – tej z przełomu XIX i XX wieku i tej AD2018. Opowieść, w której na jednej scenie Janko Muzykant spotyka Bohuna, Jerzy Hoffman Zofię Nałkowską, a prezydent samego autora „Krzyżaków”.

A wszystko to w atrakcyjnej, bezpretensjonalnej formie – z muzyką na żywo i plejadą barwnych postaci.

Tak przenikliwego, przewrotnego, a jednocześnie nie pozbawionego poczucia humoru spojrzenia na twórczość, biografię i recepcję Henryka Sienkiewicza w polskim teatrze jeszcze nie było.

Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

13 kwietnia 2018 / piątek / godz. 18:00 / Duża Scena
14 kwietnia 2018 / sobota / godz. 18:00 / Duża Scena
15 kwietnia 2018 / niedziela / godz. 18:00 / Duża Scena
Rezerwacja biletów: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl

Fot. użyczone/Natalia Kabanow

13 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica